Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
11/07/2021 - 17:45

Ulewa nad Sądecczyzną. Na drogach były ogromne utrudnienia [ZDJĘCIA][WIDEO]

Po raz kolejny warunki atmosferyczne utrudniają życie mieszkańcom Sądecczyzny. Ulewa, która przeszła nad regionem, sprawiła, że wiele dróg było nieprzejezdnych. Pod wodą znalazły się m.in. ulice Tęgoborzy, Piątkowej czy Wojnarowej.

Żywioł nie odpuszcza. Po kilku upalnych dniach, po raz kolejny nasz region nawiedziła ogromna ulewa. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami towarzyszy jej gwałtowna burza, na szczęście bez gradu. Warunki są bardzo trudne, kierowcy muszą zachować szczególna ostrożność.

fot.: Grzegorz Kuzak

Przełożyło się to oczywiście na utrudnienia w ruchu. W kilku miejscach, ulice przypominały rzeki. Woda płynęła jezdnią, uniemożliwiając poruszanie się samochodami. Zablokowany lub całkowicie niemożliwy był przejazd ulicami w Dąbrowej, Klęczanach, Tęgoborzy (droga krajowa nr 75 i droga na Wronowice), Łęce, Korzennej, Kurowie, Łososinie Dolnej, Wojnarowej, Roztoce-Brzeziny i Paszynie

- Pierwszy raz ten potok tak mocno wezbrał. Woda płynęła ulicą i po posesjach. To się wydarzyło bardzo szybko - mówił nam mieszkaniec Tęgoborzy. Zupełnie zalana i nieprzejezdna była droga w Piątkowej. 

fot.: Wiktor Chruślicki

Problemy występowały także na ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu, gdzie woda wypływała ze studzienek. W miejscach, gdzie pojawiły się utrudnienia pracowali strażacy. Niebezpiecznie było także nad Łubinką. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Mateusz Pogwizd, Grzegorz Kuzak, wideo: Rafał Gajewski, Tobiasz Skurnóg, Wiktor Chruślicki, Bartek Chronowski)

Ulewa nad Sądecczyzną
Przez nasz region przeszła ogromna ulewa, wiele dróg jest zalanych.


Dziękujemy za przesłanie błędu