Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
27/09/2020 - 12:00

Ulica Szczawnicka w Piwnicznej: chodnik i remont jeszcze w tym roku

Stan techniczny ulicy Szczawnickiej to od lat jedna z większych bolączek Piwnicznej-Zdroju. I choć droga należy do powiatu, gmina musi się dokładać do kolejnych modernizacji traktu, z którego obok miejscowych korzystają tłumnie turyści. Dziś już wiadomo, że jeszcze w tym roku powstanie tu kolejny fragment chodnika i wyremontowany zostanie następny odcinek jezdni. Szczegóły?

Ulica Szczawnicka w Piwnicznej: chodnik i remont jeszcze w tym roku

Ostatnio – jeszcze w 2018 roku – powiat wyremontował jezdnię ulicy Szczawnickiej na odcinku od Wilczych Dołów do starych basenów. A ówczesny burmistrz Piwnicznej Zbigniew Janeczek deklarował, że gmina już zleciła wykonanie projektu chodnika.

Ale by ten został wykonany piwniczański samorząd musi też dołożyć połowę środków do samych robót. I na tym temat się skończył.

Dziś już wiadomo, że przedsięwzięcie będzie kontynuowane. Będzie i chodnik, i dalsza modernizacja jezdni.

Zobacz też: Powiat wpompuje kolejne miliony w chełmieckie drogi. I to jeszcze w tym roku

- Chodzi o odcinek od skrzyżowania z drogą na Promową w kierunku szkoły w Kosarzyskach - wyjaśnia obecny burmistrz Dariusz Chorużyk.

Ale przedsięwzięcie ma też inny wymiar, bo dodatkowo będzie tu nowa nitka kanalizacji i przełożona zostanie też sieć teleinformatyczna.

- Czyli mamy trzy w jednym. Załatwiamy temat kanalizacji, robimy chodnik, którego nigdy nie było - a tam mieszka sporo dzieci - no i chowamy do ziemi wszystkie kable, instalacje które teraz są na wierzchu – obrazuje burmistrz.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: Szczawnicka to powiatówka, ale to gmina ma naprawić zjazd

Synchronizacja wymienionych robót znacznie je przyspieszy i obniży ich koszt.

Położenie chodnika będzie kosztowało prawie 120 tysięcy złotych. Połowę kwoty wykłada Piwniczna. Inwestycja ma być gotowa do 30 listopada. Remont jezdni z kolei ma być z kolei zakończony do 20 listopada. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu