Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
22/06/2023 - 10:15

Ulice jak rzeki, podtopienia, powalone drzewa. Opłakane skutki nawałnicy

To była chwila. Zaczęło gwałtownie padać. W kilka minut niektóre ulice w Limanowej zamieniły się w rzeki. Nawałnica przeszła też nad powiatem gorlickim. Strażacy mieli ręce pełne roboty.

czytaj też Zdążyła jeszcze wezwać pomoc. Nagle połączenie się urwało. Wyścig ze śmiercią w Nowym Sączu

Ulewa w powiecie gorlickim

O tym, że środowe popołudnie i wieczór mogą być w naszym regionie niespokojne informował alert RCB. Przewidywane były ulewy i burze z gradem. Choć w przeszłości wiele razy zdarzało się, że ostrzeżenia nie miały odzwierciedlenia w rzeczywistości, tym razem było nieco inaczej. W niektórych miejscach żywioł pokazał na co go stać.

Opady nie ominęły powiatu gorlickiego. Choć miejscami było spokojnie, to niebezpiecznych sytuacji tutaj nie brakowało. Jak dowiedzieliśmy się w powiatowym centrum zarządzania kryzysowego, w Ropie zalana została kotłownia. Niezbędna była interwencja strażaków.

Zobacz też Gwałtowna ulewa nad Sądecczyzną. Wiele domów podtopionych, było bardzo niebezpiecznie

Mocno padało i wiało przede wszystkim w gminie Bobowa. Tutaj strażacy musieli chociażby usuwać z drogi powalone drzewo. W samych Gorlicach deszcz nie był aż tak bardzo dotkliwy, choć towarzyszyła mu również burza. 

Mieszkańcy powiatu gorlickiego muszą uważać również w czwartek. Według prognoz region mogą ponownie nawiedzić intensywne opady. Miejmy nadzieje, że wszystko będzie miało spokojny przebieg. 

czytaj też Dziesięć rozbitych aut i rozerwana rura gazowa. Kompletnie potracili głowy za kierownicą? [ZDJĘCIA] 

Zalane ulice w Limanowej

Nawałnica przeszła też nad Limanową. Fala deszczu  spowodowała, że studzienki kanalizacyjne nie były w stanie przyjmować nadmiaru wody.

Do komunikacyjnego paraliżu w mieście doprowadziło zalanie ronda na drodze krajowej nr 28 w rynku. Niektóre auta nie były w stanie przejechać przez jezdnię, która zamieniła się  w rzekę.

Zalana  była także ulica Krakowska,  gdzie  został podtopiony sklep i pobliski parking.

czytaj też Był w szoku czy był pijany. Co się naprawdę wydarzyło na drodze pod Nowym Sączem?  

Jakie są prognozy synoptyków na środę. To kolejny  dzień pogodowych alertów IMGW.

Czytaj też Zmiażdżone auto, śmigłowiec, karetki... fatalny początek weekendu na drogach  

Na burzowej mapie z intensywnymi opadami deszczu widoczny jest Nowy Sącz. ([email protected], [email protected], fot.: OSP Łososina Górna) 







Dziękujemy za przesłanie błędu