Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
27/09/2023 - 09:05

Umarli dzień po dniu. Ona odeszła pierwsza, on zaraz po niej poszedł na tamten świat

Szybko rozeszły się te dwie smutne wiadomości po Limanowszczyźnie. Nie żyje związana z gminą Mszana Dolna wieloletnia nauczycielka, Stanisława Nowak. Dzień wcześniej odszedł Andrzej Golonka, zasłużony strażak z jednostki ochotniczej w Łososinie Górnej.

Czytaj też Justyna Kowalczyk nie mogła powstrzymać łez. Ten widok rozdzierał wszystkim serca [ZDJĘCIA]

Stanisławę Nowak pożegnali liczni wychowankowie, bo blisko pół wieku była nauczycielką. Dokładnie czterdzieści sześć lat.  Blisko trzydzieści kierowała dwiema placówkami.

W latach 1997 do 2004  szefowała Szkole Podstawowej nr 3 w Lubomierzu, potem do końca sierpnia 2023  była dyrektorem Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej.

Zmarła w sobotę, 23 sierpnia. Miała 67 lat. We wtorek pożegnali ją bliscy, przyjaciele i znajomi. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej. 

Czytaj też To już prawdziwa katastrofa! Kolejki do tych lekarzy specjalistów są coraz dłuższe  

Dzień później, w niedzielę, odszedł na tamten świat Andrzej Golonka.  Miał 59 lat. Był zasłużonym strażakiem ochotniczej jednostki w Łososinie Górnej. O śmierci przyjaciela poinformowali jego koledzy z OSP. Pożegnają go dzisiaj.  Poprzedzone modlitwą różańcową nabożeństwo żałobne, zostanie odprawione  godzinie piętnastej w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej. piętnastej.(jagienka.micha[email protected] ) fot. UG Mszana Dolna, OSP Łososina Górna  
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu