Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
25/08/2019 - 21:05

Upalny weekend, tłumy turystów i zakorkowane ulice Krynicy

Kolejny, upalny weekend i ponownie tłumy w Krynicy-Zdroju, na Deptaku, Słotwinach. Korki na ulicach sięgnęły zenitu. Ruchem, aby odbywał się w miarę płynnie na rondzie przy Kościele Zdrojowym kierowały służby mundurowe: policji i straży miejskiej.

Upalny, przedostatni wakacyjny weekend sprawił, że Krynicę ponownie odwiedziły niesamowite tłumy turystów. Dużym powodzeniem cieszył się niedawno oddany do użytku, zrewitalizowany Park im. Mieczysława Dukieta.

Tutaj szczególnie dużą atrakcję stanowi multimedialna fontanna setka, wygrywająca co pół godziny melodie i emanująca wieczorem wieloma barwami. Uwagę turystów przyciąga też druga fontanna, oddana do użytki kilka lat temu. 

Goście chętnie fotografują się na ławeczce Bogusława Kaczyńskiego, która jest atrakcją turystyczną od sierpnia ubiegłego roku. 

Tłumy przyjezdnych sprawiły, że krynickie chodniki i ulice w centrum miasta zostały zakorkowane. Ruchem na rondzie przy Parku im. M. Dukieta kierowały służby mundurowe: policji i straży miejskiej. Sznur samochodów sięgał od ronda przy szpitalu na Czarnym Potoku, aż do Krzyżówki.

Gigantyczne korki nie ominęły, spokojnej zazwyczaj latem ulicy Słotwińskiej. Tutaj, niewątpliwie w związku z oddaniem do użytku kilka dni wcześniej wieży widokowej, jednej z najnowszych atrakcji turystycznych Małopolski.

Parkingi, trasy i ścieżki na Drabiakówkę, górującej nad miastem na wys. 894 m n.p.m. były przepełnione!

(MK) fot. aut. 

Upalny weekend, tłumy turystów i zakorkowane ulice Krynicy
Kolejny, upalny weekend i ponownie tłumy w Krynicy-Zdroju. Korki na ulicach sięgnęły zenitu. Ruchem, aby odbywał się w miarę płynnie na rondzie przy Kościele Zdrojowym kierowały służby mundurowe : policji i straży miejskiej.


Dziękujemy za przesłanie błędu