Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
29/01/2022 - 10:10

Uratowali grube miliony i mega inwestycję! Radość w Kamionce Wielkiej

Udało się! Po negocjacjach przeprowadzonych z oferentami na budowę nowej szkoły podstawowej w Boguszy Kamionce Wielkiej udało się uratować miliony a przede wszystkim inwestycję.

Uratowali grube miliony i mega inwestycję! Radość w Kamionce Wielkiej

Tytułem przypomnienia. W przetargu na budowę nowej siedziby szkoły w Boguszy wzięło udział aż 12 firm. Tyle, że wszystkie oferty bez wyjątku opiewały na kwoty o kilka milionów przekraczające założenia samorządu. Pisaliśmy o tym szczegółowo w publikacji Kiedy uczniowie będą mogli się w końcu wyprowadzić ze strażackiej remizy?

W połowie stycznia jednak wójt Andrzej Stanek zakomunikował, że samorząd zaprosił przedsiębiorców do negocjacji. I choć nie wszystkie firmy podjęły temat, to te, które przystąpiły do rozmów były żywo zainteresowane wypracowaniem konsensusu. Samorząd nie przewidywał wtedy zwiększenia środków na budowę szkoły, ale sami wykonawcy zobowiązali się do ponownego przeanalizowania swoich ofert i ponownego przeliczenia kosztów.  Nowe oferty mieli złożyć do 18 stycznia. I dziś już możemy ogłosić, że cała operacja ma pomyślny finał.

Zobacz też: Tak ambitnego inwestycyjnie budżetu Kamionka Wielka jeszcze nie miała

Nową szkołę w Boguszy, dzięki której dzieciaki będą się mogły wynieść z remizy OSP wybuduje Przedsiębiorstwo Produkcjyjno-Handlowo-Uslugowe Bogdan Romanek ze Starego Sącza. Wynegocjowana cena – 8 177 000 zł - i tak jest jednak wyższa niż zakładane 6,5 miliona a przypomnijmy, że gmina na ten cel uzyskała już 5,5 miliona złotych dofinansowania. Z jakich środków Kamionka Wielka pokryje różnicę? Do tematu wrócimy.

Na dziś jednak najważniejsze jest to, że dzięki staraniom samorządu już we wrześniu 2023 roku uczniowie – i podkreślmy – przedszkolaki - będą się uczyć w nowoczesnej placówce wraz z salą gimnastyczną i zapleczem szatniowym! ([email protected] Fot.: ilustracja koncepcyjna UG kamionka Wielka)Dziękujemy za przesłanie błędu