Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
21/02/2015 - 11:21

Urszula Nowogórska w zarządzie Związku Województw RP

Urszula Nowogórska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, została wybrana do zarządu Związku Województw RP. Marszałek Małopolski Marek Sowa będzie przedstawicielem ZWRP w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.
Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej jest jedną z najmłodszych korporacji samorządowych na polskiej scenie samorządowej. Został powołany w 2002 roku i jest dobrowolnym stowarzyszeniem wszystkich polskich województw samorządowych. Związek Województw RP ma swoich przedstawicieli m.in. w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, Komitecie Regionów UE i Kongresie Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy. Przedstawiciele Związku Województw RP uczestniczą w pracach i uzgodnieniach legislacyjnych zarówno na forum Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, jak i poprzez komisje Sejmu i Senatu RP. Prezesem Związku Województw Rzeczpospolitej Polskiej jest Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Urszula Nowogórska ma 37 lat. Ukończyła studia na Wydziale Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego, specjalność administracja publiczna. Należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego (w ubiegłym roku wraz ze Stanisławem Pasoniem została wybrana w naszym okręgu). Mieszka w Świdniku w gminie Łukowica

(JB)
Źródło: UMWM, fot. archiwum Urszuli Nowogórskiej


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)