Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
08/08/2018 - 16:45

Urzędnicy ratusza będą wypoczywali w Chorwacji. Za 163 tysiące złotych

163 tysiące złotych to wartość rozstrzygniętego kilka dni temu przetargu na organizację wycieczki dla pracowników Urzędu Miasta w Nowym Sączu i ich rodzin. We wrześniu urzędnicy będą wypoczywać przez siedem dni w Chorwacji i w Słowenii, zakwaterowani zaledwie 60 metrów od plaży.

Chorwacja. Fot. Jos. CC 3.0

Informacja pochodzi z oficjalnej strony Urzędu Miasta w Nowym Sączu. Do przetargu, w którym jednym z wymogów była odległość zakwaterowania nie dalej niż 500 metrów od plaży - stanęły cztery firmy. Najdroższa oferta opiewała aż na ok. 192 tys. zł. Najtańsza złożona przez Biuro Turystyczne ”Poltur” – Kazimierz Puk z Tarnobrzegu na wspomniane 163 tys.

Z wypoczynku, w dwóch turach, ma skorzystać ma około 100 osób.

- Każdy zakład pracy zatrudniający powyżej 50 pracowników tworzy fundusz socjalny - mówi Małgorzata Grybel, kierownik kancelarii urzędu miasta w Nowym Sączu. - My też taki fundusz musieliśmy utworzyć. Podkreślam, to są pieniądze pracowników a nie pieniądze podatnika. Działalność funduszu określa regulamin i na jego podstawie pracownicy otrzymują dofiansowanie wypoczynku, także grupowego - tłumaczy Małgorzta Grybel. I dodaje:

- Żeby wydać pieniądze z funduszu, musimy organizować przetarg,  takie są przepisy. Z wypoczynku korzystają pracownicy, nie ma to nic wspólnego z nagrodami czy wyrazami uznania. Wyjazdy na podobnmych zasadach organizuje choćby starostwo powiatowe, nie ma w tym cienia sensacji.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)