Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
24/04/2019 - 10:40

Uszkodzony płot przy sądeckiej podstawówce jak dyndał, tak dynda

Codziennie na nowo sądeczanie przekonują się, że świat jest pełen absurdów. Do takich właśnie zaliczyć można historię uszkodzonego płotu przy Szkole Podstawowej nr 14. Dlaczego tak twierdzimy?

O uszkodzonym płocie przy Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Towarowej pisaliśmy już w 2017 roku. Ogrodzenie oddzielające szkolny parking od prywatnej posesji urągało i urąga nadal wszelkim zasadom bezpieczeństwa. O interwencję w tej sprawie prosili nas rodzice uczniów a interpelację w ich imieniu bezpośrednio do urzędu miasta składał radny Michał Kądziołka. Dyrekcja placówki też nie zasypywała gruszek w popiele i co rusz - przez kilka lat - ponawiała urzędowe monity w tej sprawie.

Zobacz też: Auto wyklepiesz, ale dziecka nie wskrzesisz! A ogrodzenie wisi na włosku!

W grudniu 2017 roku ówczesne władze zapewniły w oficjalnej odpowiedzi – udzielonej Kądziołce na piśmie – że wydział inwestycji dostanie zlecenie naprawy ogrodzenia w 2018 roku. Kiedy dokładnie? Szczegółów próżno było szukać w dokumencie. 2018 rok już dawno minął, mamy już kwiecień 2019 roku. A płot – kolokwialnie mówiąc – jak dyndał, tak dynda. Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie po raz kolejny.

W pierwszej kolejności zadzwoniliśmy do radnego Michała Kądziołki. I w końcu mamy konkrety w sprawie. W ślad za ponowieniem przez niego interpelacji na początku tego roku miasto w marcu ogłosiło pierwszy przetarg na naprawę owego ogrodzenia. Bez skutku, bo nie wpłynęła ani jedna oferta. Przetarg powtórzono. I tym razem znalazł się wykonawca, który płot naprawi za 16 tysięcy złotych. Ma na to 45 dni od chwili podpisania umowy, ale jak zapewnił nas dziś wiceprezydent Artur Bochenek - prace powinny zostać wykonane wcześniej.

Nic tylko się cieszyć. Ale czy na pewno? Oceńcie sami – jeden płot i to wcale nie o jakiś imponujących wymiarach - a zachodu tyle, jakby co najmniej o jakąś wiekopomną inwestycję szło...

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)