Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
25/12/2018 - 21:55

Utknęły w zaspach śnieżnych. GOPR ostrzega przed trudnymi warunkami w górach

Dwie biegaczki górskich ultramaratonów z Tarnowa, wybrały się na świąteczny trening i utknęły w zaspach śnieżnych, ok 3 km od Runku. Goprowcy ostrzegają o trudnych warunkach w górach, odradzają podobne wyprawy.

W południe kobiety, biegaczki ultramaratonów wybrały się na świąteczny trening w górach. Mimo dobrego przygotowania kondycyjnego utknęły w zaspach śnieżnych w rejonie Juchówek,  ok 3 km od Runku.

Na pomoc poszkodowanym wyruszyło dwóch ratowników z CSR Krynica, którzy dotarli do nich quadem z napędem gąsienicowym. Na szczęście, wyprawa kobiet zakończyła się szczęśliwie.  Solidnie zmarznięte, zostały przewiezione do schroniska Bacówka nad Wierchomlą.

Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR informują, że na terenie Beskidu Sądeckiego (obydwa pasma Jaworzyny i Radziejowej) powyżej 800 m n.p.m panują trudne warunki uniemożliwiające turystykę pieszą.

Opady śniegu dochodzą do 30 cm, wraz z silnym wiatrem powodują tworzenie się zasp śnieżnych. W partiach szczytowych zaspy osiągają nawet metr wysokości. Ratownicy zalecają poruszanie się po szlakach na nartach lub na rakietach śnieżnych. Odradzają piesze wędrówki do chwili ustabilizowania się warunków.

(MK) fot. aut, GOPR  ilustracyjne

Żródło GOPR Krynica-ZdrójDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)