Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
08/10/2013 - 12:52

Uwaga korki! Most na Popradzie w remoncie. Ruch wahadłowy

Dwa dni utrudnień czekają kierowców, którzy będą przejeżdżać przez most na Popradzie. Już wczoraj podróżujący ulicą Węgierską w kierunku Starego Sącza napotkali na długi korek. Jeden z naszych Czytelników stał w nim ponad godzinę.
„Zdarto cały asfalt z nawierzchni mostu. Tym bardziej jest to niezrozumiałe, że nawierzchnia na moście była równa, bez żadnych dziur. Na domiar złego, przy zdzieraniu asfaltu porobiono uskoki (aż 4 na tej krótkie długości), bez żadnych łagodnych zjazdów, czego efektem było zwalnianie samochodów do kilku kilometrów na godzinę. Zaskakujące jest to, że na tym moście co chwilę coś się remontuje. W krótkim okresie trzy razy zdzierano nawierzchnię chodnika i zakładano nową” – napisał pan Marcin. „To jest skandal, dlaczego takie prace (bezsensowne zresztą) nie są robione w nocy, albo przynajmniej również w nocy” – dodaje Czytelnik.

Powodem korka jest remont mostu.

- Prace trwają już od sierpnia. Wcześniej nie były jednak uciążliwe dla kierowców, bo odbywały się pod mostem – informuje Tomasz Plebańczyk, kierownik projektu. – Od dziś wykonujemy nawierzchnię na moście. Ruch na przeprawie puszczony jest wahadłowo. Jutro planujemy kłaść asfalt na drugim pasie jezdni.

Ostatni raz przeprawa była remontowana prawie 15 lat temu. W ciągu ostatnich lat na moście były prowadzone jedynie prace „kosmetyczne”.

Zobacz: Nowy Sącz: Powód gigantycznego korka na Węgierskiej usunięty!

- To grubszy remont – zaznacza kierownik. – Wymieniliśmy wahacze na łożyska, co spowodowało stabilizację mostu. Wskutek podmycia wahacze przeprawy wychyliły i nastąpiło przesunięcie płyty pomostu, po której poruszają się kierowcy.  

Koszt remontu wyniesie milion 80 tysięcy złotych.

Czytaj także: Gigantyczny korek na Węgierskiej. Objedź go przez Chełmiec!

 

(MC)

Fot. Czytelnik Dziękujemy za przesłanie błędu