Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
24/09/2021 - 10:10

Uwaga na silny wiatr! Porywy osiągną prędkość do 90 kilometrów na godzinę

Choć prognozy pogody na weekend są wyjątkowo optymistyczne, piątek może przynieść sporo zamieszania. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla naszego regionu przed silnym wiatrem.

Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje przez cały piątek, 24 września, aż do sobotniego poranka. Żółtym kolorem, który oznacza pierwszy stopień ostrzeżenia, zaznaczono południową, wschodnią oraz północną część Polski.

Oznacza to, że cały nasz region (Nowy Sącz, powiat nowosądecki, limanowski i gorlicki) musi przygotować się na silny wiatr o średniej prędkości około 70 kilometrów na godzinę. Jak wskazują synoptycy IMGW, porywy wiatru mogą dochodzić nawet do 90 kilometrów na godzinę. Na ten moment nie wydano ostrzeżeń na kolejne dni weekendu.

W piątek nie możemy liczyć na słońce, przez cały dzień będą towarzyszyć nam chmury, a termometry wskażą maksymalnie 15 stopni Celsjusza. Sobota, 25 września, zapowiada się dużo bardziej słonecznie. Przyszykujmy się na niewielkie zachmurzenie i temperaturę przekraczającą 20 stopni. Pierwszy dzień weekendu będzie idealnym czasem na jesienne aktywności na zewnątrz.

Z soboty na niedzielę czeka nas bezchmurna i ciepła noc – słupki termometrów nie spadną niżej niż 10 stopni Celsjusza. Prognozy są jeszcze bardziej optymistyczne jeśli chodzi o niedzielę. Synoptycy zapowiadają bezchmurne niebo przez cały dzień. Jak na jesienne warunki, będzie też ciepło -  przygotujmy się nawet na 22 stopnie Celsjusza w Nowym Sączu.

Jak zapowiada się pogoda w przyszłym tygodniu? Początek ma być jeszcze słoneczny, ale później znów mogą powrócić do nas przelotne opady deszczu. Na razie cieszmy się więc złotą jesienią. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. IM)Dziękujemy za przesłanie błędu