Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
10/12/2019 - 15:00

Uwaga, ruch wahadłowy na Marcinkowickiej w Chełmcu. I tak do wigilii

Od jutra, czyli od 11 grudnia na ulicy Marcinkowickiej w Chełmcu obowiązywać będzie ruch wahadłowy i żeby było trudniej drogowcy zajmować będą raz jeden, raz drugi pas jezdni. I tak pracować będą aż do Wigilii.

Trwają prace przy długo wyczekiwanym remoncie drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec i Powiatowy Zarząd Dróg zapowiadają zamknięcie kolejnego odcinka tej drogi. Tym razem chodzi o wyłączenie z ruchu jednego pasa ulicy Marcinkowickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Krakowską do ronda przy obwodnicy północnej Nowego Sącza. Przy czym blokowany będzie raz jeden, raz drugi (przeciwny) pas ruchu w zależności od postępu prac a kierowcy muszą liczyć się z obecnością maszyn budowlanych.

Zobacz też: 10 milionów 500 tysięcy. Tyle mają na odśnieżanie powiatówek na Sądecczyźnie

Tym, którzy chcą uniknąć zapowiadanych utrudnień radzimy skorzystać z objazdu wytyczonego obwodnicą północną a dalej ulicami Tarnowską i Krakowską. Roboty będą prowadzone w okresie od 11 do 24 grudnia, czyli do Wigilii w godzinach od 7 do 17.

Przypomnijmy, że 300-metrowy odcinek wspomnianej powiatówki Limanowa – Chełmiec w centrum Chełmca remontowany jest dzięki środkom zaoszczędzonym dzięki korzystnym przetargom innego odcinka tej drogi. Cała inwestycja kosztować będzie 7,56 mln złotych z czego aż 70 procent starostwu udało się pozyskać z Funduszu Dróg Samorządowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Google Street ViewDziękujemy za przesłanie błędu