Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
09/04/2024 - 14:00

Uwaga! Ruch wahadłowy na przelotowej powiatówce! Noga z gazu, bo remont

Uwaga kierowcy – zaczęły się prace przy modernizacji drogi powiatowej Korzenna - Jasienna - Przydonica w tej ostatniej miejscowości. Musicie się nastawić na utrudnienia i ruch wahadłowy.

Jak informują drogowcy z Powiatowego Zarządu dróg prace drogowe obejmą liczący sobie 400 metrów odcinek w miejscowości Przydonica. - Na czas prowadzenia prac zostanie okresowo wprowadzony ruchu wahadłowy. Przewiduje się również wyłączenia odcinka z ruchu – uprzedzają drogowcy. 

Nowy Sącz: skrzyżowanie Mała Poręba – Juranda – Stadnickich, tu będzie rondo!

Jaki jest zakres prac? Wykonanie warstwy wyrównawczej nawierzchni oraz warstwy wiążącej nawierzchni na siatce z włókien szklano-węglowych (ta zapobiega uszkodzeniom drogi związanym z ruchem ziemi na terenie objętym ryzykiem procesów osuwiskowych – dop. red.) oraz zrobienie nowej warstwy ścieralnej. Dodatkowo z destruktu uzyskanego podczas ściągania starej nawierzchni wykonawca musi wykonać pobocza z prawdziwego zdarzenia, czyli związane asfaltową „nakrapianką”. W ramach robót będzie też zrobione nowe oznakowanie poziome i pionowe drogi.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe „GODROM” Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością z Gorlic a kosztować będą one 398 945 zł, które powiat nowosądecki wykłada ze swojego budżetu. A inwestycja ma być gotowa w 60 dni od podpisania umowy, czyli najpóźniej do końca maja tego roku. ([email protected] Fot.: archiwum PZD) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu