Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
09/06/2023 - 13:55

Uwaga! Wycofują ze sklepów popularne hamburgery. Możesz je mieć u siebie w domu

Hamburgery są uwielbiane przez wiele osób. Niestety, w jednej partii Państwowa Inspekcja Sanitarna wykryła niebezpieczne bakterie. Pod żadnym pozorem ich nie jedzcie!

Hamburgery wycofane z Biedronki

Co jakiś czas słyszymy o kolejnych produktach wycofywanych ze sklepów. Nie tak dawno stało się to z waflami zbożowymi. Znalezione w nich zostały śladowe ilości środka do zwalczania szkodników w uprawach rolnych, którego nie można stosować w krajach Unii Europejskiej.

Tym razem Państwowa Inspekcja Sanitarna wykryła dużą liczbę bakterii listeria monocytogenes w hamburgerach wieprzowo-drobiowy z Konspolu. Mogliśmy je kupić w Biedronce.

- Spożycie żywności zanieczyszczonej listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą - informuje Główny Inspektorat Sanitarny (GIS).

Bakterie w hamburgerach z biedronki

Hamburgery, o których mowa oznaczone są numerem partii 153/V. Termin ich przydatności mija 14 czerwca. Produkt został wycofany 6 czerwca. GIS przekazał, że Konspol współpracował z Inspekcją Weterynaryjną, żeby zidentyfikować zagrożenie. Sprawa obecnie jest wyjaśniana i monitorowana. 

Listerioza zagraża głównie kobietom w ciąży (poprzez objawy grypopodobne), noworodkom i osobom z obniżoną odpornością. U starszych na skutek zakażenia może dochodzić do zapalenia opon mózgowych, mózgu i sepsy. Jeśli zatem macie te hamburgery w domach, pod żadnym pozorem ich nie jedzcie. ([email protected], fot.: GIS, Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu