Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
27/11/2020 - 16:05

Uwaga: zamykają ulicę Szczawnicką w Piwnicznej-Zdroju

To informacja ważna nie tylko dla mieszkańców Piwnicznej-Zdroju, ale również dla turystów, którzy chcą się dostać na Obidzę i dalej na szlaki Beskidu Sądeckiego i Pienin. Drogowcy z powiatu zapowiadają zamknięcie ulicy Szczawnickiej. Szczegóły?

Uwaga: zamykają ulicę Szczawnicką w Piwnicznej-Zdroju

Ulica Szczawnicka to jedna z ważniejszych z punktu widzenia turystyki dróg w Piwnicznej-Zdroju. To bowiem jedyny dojazd do Kosarzysk a dalej na Obidzę, gdzie jest jeden z najważniejszych węzłów spinających szlaki turystyczne Beskidu Sądeckiego. Stąd startuje szlak choćby na Eliaszówkę czy Radziejową.

Bardzo wiele osób dojeżdża tu samochodami i zostawia je potem na specjalnym parkingu przy grillowisku bezpośrednio na Obidzy albo na parkingach koło Ski Hotelu lub niżej – już w Kosarzyskach. Jutro będzie z tym problem. Dlaczego?

Zobacz też: Trwa kolejny lifting Szczawnickiej w Piwnicznej-Zdroju

Już o godzinie 7.30 drogowcy zamkną ulicę Szczawnicką na odcinku trzystumetrowym odcinku  od ulicy Promowej w kierunku szkoły w Kosarzyskach. Przejazd będzie zablokowany aż do godziny 17. Jeśli zatem chcecie przedostać się tędy samochodem musicie zrobić to już około godziny 7.

Dobra informacja jest taka, że to już ostatni etap remontu tego kawałka powiatówki. Finał prac już 30 listopada. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu