Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
12/02/2020 - 14:40

Uważaj! W tych miejscach w Nowym Sączu możesz oblać egzamin na prawo jazdy

Prawo jazdy to marzenie wielu młodych ludzi. Niestety egzamin państwowy wywołuje u nich ogromny stres. Ten z kolei generuje błędy, które często kończą się przerwaniem egzaminu. O tym, jak bardzo to jest stresujący egzamin świadczy fakt, że niektórzy pamiętają go przez całe życie.

Nie tylko ruchliwe ronda albo potężne skrzyżowania mogą oddalić od nas wymarzony plastikowy kartonik, który uprawnia do prowadzenia samochodu. Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu przygotował listę miejsc okrytych złą sławą, w których najczęściej ulatują marzenia o zdobyciu prawa jazdy.

Gdy egzaminowane osoby pozytywnie uporają się z egzaminem teoretycznym i uda im się pokonać zawiłości placu manewrowego, wtedy przychodzi czas, aby pochwalić się egzaminatorowi swoimi umiejętnościami w poruszaniu się po ulicach miasta. Niestety wtedy zaczynają się problemy. Kandydaci na kierowców często nie zatrzymują się na skrzyżowaniach z zieloną strzałką albo przed przejściem dla pieszych, gdy ci są już na jezdni. Czasem też wjeżdżają na skrzyżowanie bez ustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

Niektóre osoby oblewają egzamin na prawo jazdy już na samym początku wyjeżdżając z ośrodka. Przed skrzyżowaniem ul. 29 Listopada z ul. Janusza Kusocińskiego jest umieszczona podwójna linia ciągła, która często jest najeżdżana bądź przejeżdżana. Takie zachowanie skutkuje przerwaniem egzaminu. Najczęściej ten błąd popełniają kierowcy, którzy z różnych powodów powtórnie zdają egzamin na prawo jazdy.Dziękujemy za przesłanie błędu