Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
23/07/2020 - 15:10

Uwierzycie? 15 minut deszczu i to coś zniszczyło drogę i zagroziło domom

Po raz kolejny Matka Natura pokazała, że nikt w to kapryśne lato w naszym regionie nie może czuć się bezpieczny. 15 minut deszczu i potok, w którym woda płynie zazwyczaj symbolicznie ruszył na okoliczne posesje w Suchej Strudze w gminie Rytro.

Potok, który na dobrą sprawę co dzień nie płynie, bo prawie nie ma w nim wody, w zeszłą sobotę wezbrał w kwadrans tak, że zablokował się przepusty i woda wdarła się na kilka pobliskich posesji. Gminne służby interweniowały błyskawicznie. Na miejsce zadysponowano odpowiedni sprzęt, domy udało się szybko zabezpieczyć, przepusty odblokować.

- Ale woda podmyła nam drogę do Limasów, którą teraz musimy szybko naprawić – mówi wójt Jan Kotarba. Prace na dniach ach zostaną zlecone zewnętrznej firmie, bo wójt dziś ze wszystkimi pracownikami.

Zobacz też: Cały Urząd Gminy w Rytrze, razem z wójtem, uziemiony na kwarantannie

Samorządowiec zaznacza jednocześnie, że gmina  już wystąpiła do wojewody o pieniądze w ramach tzw. powodziówek. W tym roku najważniejszym zadaniem w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych jest docelowe ustabilizowanie i zabezpieczenia osuwiska zagrażającego drodze do Obłazów Ryterskich po wcześniejszych deszczach. Do programu zgłoszonych zostało też kilka gminnych dróg.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UG w RytrzeDziękujemy za przesłanie błędu