Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
27/03/2015 - 08:03

W centrum Nowego Sącza na godzinę zgasną światła

W sobotę 28 marca o 20.30 wybije tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF. Nowy Sącz po raz kolejny włącza się do udziału w akcji – wygaszone zostaną latarnie w centrum.
Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi w ponad 150 krajach. W ubiegłym roku do Godziny dla Ziemi WWF dołączyło aż 7000 miast i miejscowości ze 162 państw, w tym 73 miasta z Polski. Na całym świecie podjęto również konkretne działania na rzecz ochrony przyrody i cennych obszarów.

Zachęcamy również mieszkańców miasta do symbolicznego wyłączenia światła w swoich domach – mówi Małgorzata Grybel, rzecznik prasowy prezydenta Nowego Sącza.

W tym roku akcja będąca do tej pory kampanią zachęcającą do wykonania symbolicznego gestu mającego przypomnieć o tym, że powinniśmy dbać o naszą planetę na co dzień, nieco zmienia swój charakter. Oddziały organizacji ekologicznej WWF na całym świecie, poza ogólną edukacją środowiskową, w ramach kampanii angażują ludzi w rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych.

Godzina dla Ziemi WWF 2015 w Polsce poświęcona będzie pomocy krytycznie zagrożonemu gatunkowi jakim jest morświn, bałtycki kuzyn delfina. Morświn jest jedynym gatunkiem walenia występującym na stałe w Bałtyku. Według najnowszych badań szacujących rozmieszczenie oraz liczebność populacji tych ssaków, w naszym morzu jest ich nie więcej niż 450 osobników, co oznacza, że morświn jest krytycznie zagrożony wyginięciem! Polska jest najliczniejszym krajem nad Bałtykiem, a 99 proc. Polaków żyje w zlewisku Bałtyku, dlatego mamy ogromny wpływ na stan środowiska tego morza i tym samym jesteśmy odpowiedzialni za jego los.

Honorowym ambasadorem tegorocznej Godziny dla Ziemi WWF został znany aktor Marcin Dorociński.

(oprac. JB)


Dziękujemy za przesłanie błędu