Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
29/03/2014 - 09:00

W centrum Nowego Sącza zapanuje ciemność. Godzina dla Ziemi.

W sobotę (29 marca) na godzinę – od 20.30 do 21.30 – wyłączone zostanie oświetlenie uliczne w centrum Nowego Sącza. W ten sposób miasto przyłączy się od ogólnoświatowej akcji Godzina dla Ziemi WWF.
- W Nowym Sączu już tradycyjnie zgaśnie oświetlenie uliczne w centrum Nowego Sącza. Na godzinę mrok okryje, zwykle oświetloną na niebiesko, wieżę ratuszową. Zachęcamy mieszkańców miasta, by przyłączyli się do akcji i pokazali, że nie jest im obojętny los naszej planety – mówi Małgorzata Grybel, rzecznik prasowy prezydenta Nowego Sącza. - Łatwo jest zapomnieć, w jak wielkim stopniu zależymy od naszej planety i jak wiele z niej czerpiemy: powietrze, wodę, pożywienie, lekarstwa. Zapominamy także o tym, że nasze codzienne działania – począwszy od energii, której używamy na codzień, po żywność, którą kupujemy – mają wpływ na jej los – dodaje.
Godzina dla Ziemi WWF to akcja, w którą może włączyć się każdy wyłączając w sobotę (29 marca) o godz. 20.30 światło. To symboliczny gest, który ma pokazać troskę o naszą planetę. To jednak nie wszystko, bo akcja ma na celu zmotywować ludzi na całym świecie do przyjęcia i kultywowania postaw proekologicznych i troski o zdrowie naszej planety, każdego dnia. Jak to zrobić, pomoże wyjaśnić ekologiczny poradnik WWF (do ściągnięcia z Internetu) – aplikacja na telefon komórkowy, która ułatwi dokonywanie wyborów przyjaznych dla środowiska.
Udział w tegorocznej odsłonie Godziny dla Ziemi WWF zadeklarowały do tej pory 62 polskie miasta, a licznik na stronie www.godzinadlaziemi.wwf.pl przekroczył już 73 500 osób.
Rok temu światła zgasły w ponad 7 tys. miejscowości w 153 krajach świata, wygaszone zostało oświetlenie setek tysięcy najbardziej charakterystycznych obiektów, takich jak Wieża Eiffla w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku czy Zakazane Miasto w Pekinie. W Polsce zgasły światła m. in. Stadionu Narodowego, PKiN, Spodka w Katowicach i Kopca Kościuszki w Krakowie.

(ALF)
Fot. WWF
 






Dziękujemy za przesłanie błędu