Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
17/11/2014 - 13:45

W gminie Grybów bez zmian. Wygrał wójt Piotr Krok

Według nieoficjalnych jeszcze wyników wczorajsze wybory na wójta gminy Grybów wygrał w pierwszej turze obecnie urzędujący Piotr Krok.
Dla gospodarza gminy, który kieruję nią od 1998 roku rozpoczyna się piąta samorządowa kadencja. Obecnie urzędującego wójta do wyborów wystawił KWW Porozumienie Samorządowe Gmina Grybów.

Wczoraj, według nieoficjalnych jeszcze danych na Piotra Kroka zagłosowało 6747 wyborców (uzyskał on ok. 65 proc. poparcie). Jego kontrkandydatem był 40 – letni Piotr Wojtas z Białej Niżnej. Pracuje on w Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym (senatora Stanisława Koguta) w Stróżach, gdzie pełni funkcję kierownika projektów unijnych oraz kierownika zakładu aktywności zawodowej.
Cztery lata temu także ubiegał się on o fotel wójta, ale przegrał wówczas z wójtem Piotrem Krokiem.

Z nieoficjalnych jeszcze danych wynika, że wczoraj Piotra Wojtasa poparło 3616 wyborców Ten kandydat uzyskał 35 proc. poparcie.

- Cieszę się, że wyborcy po raz kolejny obdarzyli mnie zaufaniem – powiedział naszemu portalowi wójt Piotr Krok. – Mój wybór jest gwarancją kontynuacji tego, co w gminie realizujemy. Jest gwarancją stabilnej i normalnej pracy. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wyborcom, którzy poszli do urn i oddali na mnie głos.

Wczoraj, podczas pierwszej tury wyborów w gminie Grybów frekwencja wyborcza wyniosła ponad 56 proc.

(MIGA)
Fot. arch.Dziękujemy za przesłanie błędu