Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
15/12/2019 - 22:15

W gminie Grybów dostaną w prezencie na gwiazdkę kilometr chodnika

W gminie Grybów dostaną w prezencie na gwiazdkę kilometr chodnika. Jeśli pogoda nadal będzie sprzyjać drogowcom, to obok mieszkańców Binczarowej i ci, którzy korzystają z powiatówki w Siołkowej będą mogli czuć się bezpiecznie już w najbliższe święta.

Kilka tygodni temu zakończono budowę chodnika w Binczarowej. Niemal pół kilometra trasy dla pieszych kosztowało ok. 548 tys. zł. Połowę tej kwoty wyłożyła ze swojego budżetu - zgodnie z umową zawartą z właściciel drogi, czyli Powiatem Nowosądeckim - gmina Grybów.

- Chodnik powstał w sąsiedztwie kościoła i szkoły, czyli w bardzo uczęszczanych miejscach – komentuje radny Antoni Poręba, który wraz z wicestarostą Anonim Koszykiem sprawdzał jakość wykonania prac. - Cieszę się, że dzięki działaniom władz Powiatu Nowosądeckiego na terenie gminy Grybów poprawia się bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

Zobacz też: Zobacz gdzie wyłączą prąd w przyszłym tygodniu. Harmonogram dla Sądecczyzny

Następne kilkaset metrów chodnika drogowcy kładą właśnie w miejscowości Siołkowa przy drodze powiatowej Grybów – Krużlowa Niżna. Jeśli pogoda będzie sprzyjać to inwestycja powinna być gotowa już w najbliższych dniach, jeszcze przed Bożym narodzeniem. I w tym wypadku kosztami przedsięwzięcia wynoszącymi ponad 520 tys. zł gmina i powiat podzielili się po połowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Starostwo Powiatowe


Dziękujemy za przesłanie błędu