Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 maja. Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty
20/07/2019 - 00:15

W gminie Korzenna szykują się zmiany. Gdzie przeniosą pogotowie z Jasiennej?

Pogotowie ratunkowe, które przez ostatnie lata stacjonowało przy szkole w Jasiennej, już za kilka tygodni zmieni swoją lokalizację. Gdzie zostanie utworzona nowa podstacja?

Pogotowie ratunkowe, które już od wielu lat stacjonuje m.in. w gminie Korzenna, od 14 sierpnia zmieni swoją lokalizację. Dotychczasową bazę przy szkole w Jasiennej zastąpi nowa siedziba przy stadionie w Korzennej.

- Decyzja w tej sprawie to skutek kilku okoliczności - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie Urzędu Gminy w Korzennej. - Z jednej strony do gminy docierały już od pewnego czasu sygnały z sądeckiego pogotowia o przeszkodach technicznych dla funkcjonowania stanowiska w Jesiennej. Problemy z łącznością związane z ograniczonym zasięgiem sieci operatorów telefonicznych wskazywano jako powód zasadniczy, a nie bez znaczenia była także odległość od głównych dróg.

Ponadto taką decyzję wymusiły zmiany w systemie edukacji. Szkoła Podstawowa w Jasiennej potrzebuje więcej miejsca. Pomieszczenia wynajmowane dotąd pogotowiu będą wykorzystywane do celów dydaktycznych.

Co więcej, przy szkole w Jasiennej trwa budowa sali gimnastycznej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, po uzyskaniu dofinansowania na tę inwestycję, gmina nie mogłaby wynajmować na zasadach komercyjnych żadnych pomieszczeń.

Jakiś czas temu, gminę Korzenna odwiedzili przedstawiciele Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego, na czele z Bożeną Hudzik, która pełni obowiązki dyrektora placówki. Na nowe miejsce dla pogotowia wybrano budynek przy stadionie w Korzennej. Teraz odbywa się tam remont, który ma na celu przystosowanie pomieszczeń na potrzeby podstacji.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. Sądeckie Pogotowie RatunkoweDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020