Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
06/05/2022 - 10:40

W gminie Korzenna wybudują kolejną salę gimnastyczną, a inną wyremontują

Sala gimnastyczna w Wojnarowej do modernizacji, a w Janczowej wybudowanie nowego obiektu sportowego – takie plany ma gmina Korzenna na rok 2022. Ile będą kosztować te zadania i kiedy uczniowie zagrają na nowych salach?

W tym roku w gminie Korzenna nowymi bądź odnowionymi salami gimnastycznymi będą mogły cieszyć się dzieci z trzech szkół. Na łamach „Sądeczanina” pisaliśmy już o wielkiej hali gimnastycznej, która jest budowana w Łęce. Czytaj tutaj: Dzieci nie mają gdzie ćwiczyć, ale nowa hala sportowa w Łęce już pnie się w górę

W najbliższym czasie szykuje się także modernizacja sali gimnastycznej w Wojnarowej. To zadanie będzie kosztowało gminę około 630 tysięcy złotych. Korzenna pozyskała dofinansowanie w wysokości 569 tysięcy złotych z „Polskiego Ładu”. Umowa z wykonawcą jest już podpisana, a prace mają zostać zrealizowane do 8 września 2022 roku.

Powierzchnia sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Wojnarowej wynosi około 279 metrów kwadratowych (około 23,7 m. na 11,8 m.). – Zakres planowanych prac obejmuje wymianę pokrycia dachowego, modernizację stolarki wewnętrznej i sanitariatów, modernizację sali gimnastycznej: parkietu, osprzętu, a także malowanie pomieszczenia – wymienia wójt Leszek Skowron.

Czytaj również: Pracownicy pojechali po beton, w tym czasie ktoś ukradł i zniszczył nowe tablice

W tym roku rozpocznie się również budowa sali gimnastycznej w Janczowej. To najbardziej kosztowna inwestycja ze wszystkich zadań, na które gmina Korzenna dostała środki z rządowego funduszu.

Budowa sali w Janczowej będzie kosztowała 4,66 mln złotych, z tego dofinansowanie wyniesie 4,19 mln zł.  – Sala gimnastyczna w Janczowej realizowana będzie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, zatem w pierwszej kolejności po podpisaniu umowy wykonawca zobowiązany jest do wykonania projektu oraz uzyskania niezbędnych dokumentów formalno-prawnych, zezwalających na realizację inwestycji. Po zatwierdzeniu dokumentacji projektowej możliwie będzie rozpoczęcie robót budowlanych. Najprawdopodobniej nastąpi to jeszcze w tym roku – dodaje wójt Skowron.

– Sala gimnastyczna ulokowana zostanie obok szkoły, a nowo budowany obiekt będzie bezpośrednio połączony z istniejącą szkołą – informuje Leszek Skowron. Według projektu w Janczowej powstanie sala o wymiarach 14 metrów na 26,4 m, z polem do gry 12 m. na 24 m.

Uczniowie będą mogli korzystać z boiska do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. W budynku znajdą się również szatnie, toalety i pomieszczenia magazynowe. Inwestycja ma zostać zakończona do 8 grudnia 2023 roku. ([email protected], fot. DS.)Dziękujemy za przesłanie błędu