Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
22/04/2021 - 10:45

W gnieździe znów są dwa bociany! Radość w Nawojowej

Dziś podsumowujemy historię bociana z Nawojowej, który jakiś czas temu stracił partnera. W miejscowości wielka radość, bo osamotniony ptak przygruchał już sobie nowego partnera.

W gnieździe znów są dwa bociany! Radość w Nawojowej

Według wstępnych oględzin specjalistów z Mikołowa, gdzie trafił prawdopodobnie potrącony przez auto ptak, poszkodowany to samiec. Wskazywał na to między innymi rozmiar dzioba. Bocian był w tak opłakanym stanie, że nie miał realnych szans na przeżycie.

Zobacz też: Piękne wideo! Osamotniony bociek czas żałoby przechodzi remontując gniazdo

W gnieździe znów są dwa bociany! Radość w Nawojowej

Mieszkańcy Nawojowej mocno to przeżywali i martwili się o los drugiej połówki pary. Wczoraj, dzięki panu Adamowi Herbutowi, okazało się, że na szczęście w gnieździe nie było jaj, nie było więc ryzyka, że bociek, który się tu ostał, zostanie samotnym rodzicem - to mocno zagrażałoby przyszłości piskląt.

Dziś z kolei od rana cała Nawojowa się cieszy, bo okazało się, że w gnieździe znów jest para. Zgodnie z zapowiedzią Jacka Wąsińskiego z Mikołowa osamotnionym osobnikiem zainteresował się inny, który też jeszcze szukał pary. – Bardzo się tu wszyscy cieszymy. Bocian to jednak bocian i wszyscy liczyliśmy na taki szczęśliwy finał – mówi Herbut.

A co z rannym ptakiem? – Niestety, nie przeżył chociaż walczyliśmy – usłyszeliśmy od Jacka Wąsińskiego.  ([email protected] Fot.: Adam Herbut)Dziękujemy za przesłanie błędu