Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
29/04/2021 - 11:35

W Gorlicach szczepią się na potęgę, bo rano ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

W Nowym Sączu wciąż nie wystartował punkt powszechnych szczepień. Nowosądeczanom przyjdzie chyba jeździć na szczepienia do Gorlic, gdzie dzisiaj rano, w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 6 w Gorlicach ruszył pierwszy w subregionie sądeckim Punkt Szczepień Powszechnych. Utworzone zostały cztery stanowiska, w których mieszkańcom są już podawane szczepionki. Dzisiaj osobom zgłaszającym się do punktu jest podawana szczepionka firmy Moderna.

Gorlicki Punkt Szczepień Powszechnych został urządzony w znanym i dostępnym dla mieszkańców Gorlic i Ziemi Gorlickiej miejscu, przy którym znajduje się duży parking.

W gorlickim Punkcie Szczepień Powszechnych zostały wydzielone cztery stanowiska z pełnym wyposażeniem, w tym również w komputery. W budynku hali, zgodnie z obowiązującymi wymogami mieszkańcy mają udostępnione do dyspozycji toalety. Jest też oddzielne pomieszczenie, w którym będzie przechowywana dokumentacja medyczna.

Do kierowania ruchem pacjentów oraz pilnowanie przestrzegania zasad sanitarnych i bezpieczeństwa, a także nad kwestiami porządkowymi czuwają pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Punkt Szczepień Powszechnych jest prowadzony przez Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach, który był również odpowiedzialny za montaż boksów do szczepień.

- Punkt Szczepień Powszechnych ruszył dzisiaj o godz. 8.00 – mówi Marian Świerz, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. – Zainteresowanie szczepieniami jest bardzo duże. Mamy pełny komplet zapisów. Dzisiaj powinniśmy wyszczepić około czterystu osób. Na jutro jest przewidziana taka sama liczba. Chcieliśmy jak najszybciej w naszym regionie uruchomić wspomniany punkt. Jest to efekt bardzo dobrej współpracy Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Gorlicach. Wszystkim zależało, aby ten punkt ruszył szybko i to się udało. Mam nadzieję, że będzie duże zainteresowanie szczepieniami w tym miejscu.

 W Gorlickim Punkcie Szczepień pracują cztery zespoły szczepiące. W skład każdego z nich wchodzi osoba kwalifikująca (ratownik medyczny) i wykonująca szczepienia oraz osoba, która zajmie się kwestiami administracyjnymi.

Dyrektor gorlickiego szpitala przyznaje, że do tego punktu powinni się zgłaszać między innymi osoby, które chcą się zaszczepić i, które nie mają innych chorób współistniejących.

Osoby, które chorują na inne schorzenia, a chcą przyjąć preparat uodporniający powinni raczej pomyśleć o zaszczepieniu się w punkcie szczepień populacyjnych, działającym w gorlickim szpitalu. Tam kwalifikuje do szczepienia lekarz.

Punkt działać będzie w dni robocze:

  • do 30.04. w godz. od 8.00 do 15.00,
  • od 4 maja, w poniedziałki i piątki w godzinach od 11.00 do 18.00, a w pozostałe dni tygodnia od 8.00 do 15.00.

Do szczepienia zarejestrować się można tak jak do tej pory, przez każdą z niżej wymienionych dostępnych ścieżek:

  • dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333  o treści: SzczepimySie
  • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl.  
  • Żeby zapisać się na szczepienie trzeba się zalogować profilem zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (e-dowód). Osoby, które mają konto internetowe w bankach spółdzielczych, PKO BP lub Pekao SA mogą zalogować się do formularza takimi samymi danymi, jakimi logują się na swoje konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP, konto internetowe w Pekao SA lub banku spółdzielczym,
  • kontaktując się z wybranym punktem szczepień - rejestracja w Gorlickim Szpitalu funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-14.00 pod numerem telefonu 18 355 32 22

i.michalec@sadeczanin.info, źródło: własne, UM w Gorlicach, fot. Urząd Miasta w Gorlicach.

W Gorlicach szczepią na potęgę. Rano ruszył Punkt Szczepień Powszechnych
Dzisiaj rano w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 6 w Gorlicach ruszył pierwszy w subregionie sądeckim Punkt Szczepień Powszechnych. Utworzone zostały cztery stanowiska, w których mieszkańcom są już podawane szczepionki. Dzisiaj osobom zgłaszającym się do punktu jest podawana szczepionka firmy Moderna.


Dziękujemy za przesłanie błędu