Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
14/11/2020 - 16:00

W jedności siła! Gminy wpadły na pomysł jak zawalczyć o niższe ceny śmieci

Rosnące ceny za odbiór śmieci stanowią duży problem. Skarżą się na nie przede wszystkim mieszkańcy sąsiednich gmin. Władze Gródka nad Dunajcem, Korzennej i Łososiny Dolnej postanowiły zjednoczyć siły i wspólnie zawalczyć o niższe stawki. Czy się uda?

Jeden z czytelników portalu Sądeczanin.info zwrócił się do nas z prośbą o interwencję w sprawie zagospodarowania odpadów komunalnych. - Już prawie połowa listopada, a przetarg na wywóz śmieci w gminie Gródek nad Dunajcem jeszcze nie został ogłoszony. Znowu, jak przez dwa ostatnie lata, wszystko odbywa się na ostatnią chwilę - pisze nasz czytelnik. - Dlaczego tak mało firm zgłasza się do przetargu? Czy nie udałoby się wynegocjować niższych cen za odbiór odpadów?

Czytaj też: W najbliższych miesiącach śmieci w Gródku będą zbierane według nowych zasad

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z zastępcą wójta Gródka nad Dunajcem. Ustaliliśmy, że gminy Gródek nad Dunajcem, Korzenna i Łososina Dolna zawarły porozumienie, które obejmuje zorganizowanie wspólnego przetargu na zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie wyżej wymienionych gmin. – Liczymy na to, że w ten sposób uda nam się wynegocjować niższe kwoty – mówi Edyta Brongiel, zastępca wójta Gródka nad Dunajcem. Celem przetargu na przyjmowanie śmieci jest podział na frakcje i dopuszczenie do niego różnych wykonawców – jedni będą odbierać szkło, inni tworzywa sztuczne i metale, jeszcze inni papier itd.

W ramach przetargu oferty można składać do dnia 14 grudnia 2020 roku do godziny 9. Szczegółowe informacje i dokumentację przetargową można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu