Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
24/08/2021 - 14:50

W końcu naprawiają dwie najbardziej zdewastowane drogi w Kamionce Wielkiej

Na tę inwestycję czekała cała gmina. W Kamionce Wielkiej ruszyły w końcu roboty przy remoncie dwóch wyjątkowo ważnych dla komunikacji dróg gminnych – drogi „Pod Kunów” w Jamnicy i drogi „Popardowa” w Kamionce Małej.

Przypomnijmy na wstępie, że to właśnie te dwie drogi przejęły cały ciężar komunikacyjny regionu, gdy Nowy Sącz musiał zamknąć z powodu opłakanego stanu technicznego most nad Kamienicą. I mimo że obowiązuje tu ograniczenie tonażu, to jeździły tędy nawet tiry. Skutek? Opłakany – kompletnie zdewastowana nawierzchnia i rozjeżdżone do cna pobocza.

Wojsko zdążyło postawić na Kamienicy przeprawę tymczasową, skończyły się objazdy a z koniecznością naprawy dróg Kamionka Wielka została sama. Jednak dzięki determinacji wójta Andrzeja Stanka samorządowi udało się w końcu pozyskać część niezbędnych do tego pieniędzy. 70 procent z prawie miliona złotych, które tu trzeba wydać gmina dostała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Jaki jest zakres prac? - W ramach inwestycji prowadzone są roboty naprawcze, czyli profilowanie i oczyszczenie istniejącej nawierzchni asfaltowej i wykonanie nowej warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego – wylicza sekretarz gminy Małgorzata Antkiewicz-Wójs. Dla bezpieczeństwa i wygody mieszkańców ważne jest też to, że przy użyciu destruktu asfaltowego odtworzone zostaną pobocza i poprawione zostanie odwodnienie korpusu drogowego. ([email protected] Fot.: UG w Kamionce Wielkiej)Dziękujemy za przesłanie błędu