Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
06/01/2020 - 09:25

W Krynicy z nowym rokiem wprowadzili darmową komunikację uzdrowiskową

Od 2 stycznia na terenie miasta i gminy Krynicy-Zdroju wprowadzono całkowicie darmową komunikację uzdrowiskową dla mieszkańców i turystów. W związku z tym, z wykonywania niektórych usług zrezygnował jeden z większych, prywatnych przewoźników.

Uchwałą rady miasta z 31 lipca 2019 roku, od 2 stycznia 2020 roku w Krynicy-Zdroju wprowadzona została bezpłatna komunikacja publicznego transportu zbiorowego. Organizatorem wykonywania darmowych przewozów jest gmina. W związku z tym, z wykonywania niektórych usług zrezygnował jeden z prywatnych przewoźników.

Jak informuje burmistrz Piotr Ryba do dyspozycji pasażerów jest pięć, nowych, niskopodłogowych, ekologicznych busów, mogących przewieźć 40 osób. Mają jednolitą szatę graficzną, wyróżniającą je od pozostałych uczestników ruchu drogowego. -Cały czas wsłuchujemy się w głosy mieszkańców odnośnie siatki połączeń i na bieżąco korygujemy rozkłady jazdy. – dodaje włodarz miasta - Krok po kroku dostosowujemy komunikację, by jak najlepiej służyła mieszkańcom i naszym gościom. Jednak proszę mieć świadomość, że nie da się spełnić indywidualnych oczekiwań wszystkich.

Wszelkie uwagi dotyczące komunikacji uzdrowiskowej oraz rozkładu jazdy można zgłaszać za pomocą profilu burmistrza na FB, mailowo na adres [email protected] lub w tradycyjnej formie papierowej w kancelarii UM lub MPGK.

(MK) fot. UMiG K-ZDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe