Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
10/11/2020 - 17:35

W najbliższych miesiącach śmieci w Gródku będą zbierane według nowych zasad

Selekcja odpadów niesie za sobą wiele korzyści, których nie zawsze jesteśmy świadomi. Segregując je w gospodarstwach domowych dbamy o środowisko i ograniczamy tony śmieci, które zanieczyszczają wysypiska. Mieszkańcy Gródka nad Dunajcem pierwsze zmiany dotyczące zbiórki śmieci odczują jeszcze w tym miesiącu.

Radni gminy Gródek nad Dunajcem podjęli uchwałę, mocą której zostało ustalone, że w miesiącach: listopad, grudzień, styczeń, luty i marzec zarówno odpady segregowane, jak i odpady niedające się posegregować będą zbierane raz w miesiącu.

Czytaj też: Gródek nad Dunajcem: od przyszłego roku wzrośnie opłata klimatyczna

- Bardzo prosimy nie wystawiać odpadów komunalnych w danym rejonie w innych terminach, niż w terminach wskazanych do zbiórki – czytamy na stronie urzędu gminy. Skutkiem lekceważenia przez mieszkańców harmonogramu odbioru odpadów są worki z wysypującymi się śmieciami leżące przy drogach oraz wałęsające się wokół nich bezpańskie psy i inne dzikie zwierzęta. Gmina apeluje, aby porzucić stare przyzwyczajenia i dostosować się do nowego regulaminu.

Na stronie gminy Gródek nad Dunajcem można pobrać aktualny harmonogram odbioru śmieci, w którym zaznaczone zostały dni zbiórki odpadów – oddzielnie dla tych segregowanych oraz niesegregowanych (balast), z podziałem na poszczególne rejony i przynależne do nich miejscowości. Znajdziemy tam również wysokości stawek za odbiór śmieci oraz szczegółowe informacje związane z gospodarką odpadami. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu