Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
27/08/2020 - 15:10

W Nowej Wsi rosną trzy nowe mosty. Do kiedy będą utrudnienia w ruchu na DK-75?

Aż na trzech potokach w Nowej Wsi w gminie Łabowa powstają trzy nowe mosty. Kierowcy muszą się w związku z tym liczyć z utrudnieniami w ruchu aż do 30 września, bo na ten dzień właśnie GDDKiA zapowiada koniec prac.

W Nowej Wsi rosną trzy nowe mosty. Do kiedy będą utrudnienia w ruchu na DK-75?

Zobacz też:  Nowy Sącz: wykonawca przejął plac budowy. Ruszyły prace przy moście na Kamienicy

Potoki Kotowski, Wiśnicz i Łosie w Nowej Wsi - to właśnie tu trwa budowa trzech nowych mostów na drodze krajowej numer 75 w gminie Łabowa. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prace przy wszystkich trzech przeprawach mają zostać zakończone do 30 września choć pierwotnie termin ten wyznaczono na połowę sierpnia.

Ruch – na miejscu każdego z przedsięwzięć – odbywa się dwukierunkowo po przeprawach tymczasowych, ale obowiązuje tu ograniczenie prędkości.

W Nowej Wsi rosną trzy nowe mosty. Do kiedy będą utrudnienia w ruchu na DK-75?

Zobacz też: Zamkną kolejny most na Sądecczyźnie, będą kolejne objazdy. Gdzie?

Na wysokości potoków Kotowskiego i Wiśnicz maksymalna dozwolona prędkość to 40 km na godzinę. Tu roboty rozpoczęto w kwietniu tego roku. Jedynie na wysokości potoku Łosie, którego budowa zaczęła się wcześniej, bo pod koniec listopada 2019  można jechać trochę szybciej - maksymalnie do 50 km na godzinę.

W ramach inwestycji na potoku Łosie opiewającej na 2,9 mln powstaje jednoprzęsłowy most o długości 12 m i szerokości 13,2 m. Oprócz jezdni będzie tu chodnik o szerokości 2 m. Poprzednia przeprawa była użytkowana od 1954 roku.

Koszt budowy mostu na potoku Kotowskim to prawie 3,8 mln zł a na potoku Wiśnicz ponad 3,4 mln. Nowe konstrukcje będą stać dokładnie na miejscu starych a wykonawca musi zrobić tu też kanalizację burzową i odwodnienie mostów oraz umocnić brzegi koryt.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: TEKDziękujemy za przesłanie błędu