Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
23/10/2020 - 15:25

W Nowym Sączu zaczyna działać drugi punkt pobrań. Gdzie?

Od soboty 24 października w Nowym Sączu zacznie działać oczekiwany przez mieszkańców drugi punkt pobrań wymazów do testów w kierunku koronawirusa. Punkt będzie działał przy ul. Nawojowskiej 29/1/U.

Punkt znajduje się on w budynku przy ul. Nawojowskiej 29/1/U. Przypomnijmy, że od wielu tygodni przy jedynym działającym dotychczas punkcie poboru wymazów znajdującym się na terenie sądeckiego szpitala mieszkańcy, którzy mieli skierowanie na badanie musieli odstać swoje w długiej kolejce do pobrania wymazu.

Czytaj także: Do jedynego punktu wymazowego w Sączu trzeba odstać swoje pod gołym niebem

Kilka dni temu ludzie czekali w zimnie i padającym deszczu. Wielu miało objawy chorobowe: gorączkę, dreszcze, duszność. Mieszkańcy apelowali do Małopolskiego Oddziału NFZ w Krakowie o utworzenie drugiego punktu wymazowego. Taki drugi punkt wymazowy zacznie działać od soboty 24 października. Nowy punkt pobrań będzie się mieścił przy ul. Nawojowskiej 29/1/U. W soboty i w niedzielę badania będą wykonywane od godz. 8 do 12, w pozostałe dni od 8 do 13.

Czytaj także: Drugi punkt wymazowy w Nowym Sączu potrzebny od zaraz!

Drugi punkt w Nowym Sączu będzie 38 miejscem w Małopolsce, gdzie mogą zgłaszać się pacjenci skierowani na test w kierunku koronawirusa. - W powiecie nowosądeckim działają obecnie trzy punkty: dwa w Nowym Sączu i w Krynicy-Zdrój – mówi Aleksandra Kwiecień, rzeczniczka małopolskiego oddziału NFZ w Krakowie.

W punktach poboru wymazów test na koronawirusa mogą wykonać osoby, które otrzymały zlecenie na tego typu badanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Test jest bezpłatny, a jego wykonanie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Osoby, które posiadają Internetowe Konto Pacjenta, wynik badania mogą sprawdzić za jego pośrednictwem. Dostęp do tej informacji ma również lekarz zlecający test.

Informacje na temat adresów, telefonów i godzin działania punktów pobrań są codziennie aktualizowane na stronie Małopolskiego OW NFZ oraz stronie pacjent.gov.pl. Potrzebne informacje można uzyskać również dzwoniąc pod numer Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. arch. sądeczanin.info.Dziękujemy za przesłanie błędu