Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
28/10/2020 - 12:35

W piątek w Gorlicach kolejne protesty. Możliwe utrudnienia na drogach

Nie ustają protesty w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję eugeniczną za niezgodną z Konstytucją. W piątek odbędzie się on w Gorlicach. W związku z tym, możliwe są tego dnia utrudnienia na drogach.

W całej Polsce trwają protesty  przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnemu, który uznał aborcję eugeniczną za niezgodną z Konstytucją. Agresja słowna (oraz coraz częściej również fizyczna), blokowanie ulic, niszczenie kościołów i pomników. Dzieje się to również w naszym regionie. Przypomnijmy, że ksiądz dr Jerzy Jurkiewicz – proboszcz parafii świętej Małgorzaty w Nowym Sączu, mówił w rozmowie z Sądeczaninem, że  uczestnicy manifestacji zamierzali wtargnąć do kościoła przed mszą o godzinie dziewiętnastej, ale dzięki zamknięciu drzwi od środka nie udało im się to.

Strajki odbywają się także w Gorlicach. W poniedziałek ich uczestnicy manifestowali swoje niezadowolenie m.in. pod biurem poselskim Barbary Bartuś. Na banerach mieli wypisane wulgarne hasła adresowane m.in. w stronę rządu i episkopatu. Kolejny tego rodzaju protest jest planowany w piątek. Jego organizatorzy, którymi są KOD Gorlice i Razem zapowiadają, że demonstracja przyjmie formę spaceru z zapalonymi zniczami. Rozpocznie się on pod biurem poselskim Barbary Bartuś, a następnie przejdzie ulicami 3-go Maja, Legionów, Mickiewicza i wróci pod biuro. W Gorlicach możliwe są tego dnia utrudnienia w ruchu. (MP), fot.: screen YouTubeDziękujemy za przesłanie błędu