Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
12/04/2024 - 08:00

W piekarni Wazi powiało chłodem dobrym dla smakoszy gruzińskich przysmaków

Już od progu w Piekarni Wazi przy ul. Lwowskiej 69 w Nowym Sączu wzrok klientów przyciągają prawdziwe gruzińskie pyszności, a kubki smakowe są drażnione wyjątkowymi, niepowtarzalnymi smakami. Teraz warto tam jeszcze częściej zaglądać. Dlaczego? Bo w tej kultowej piekarni w kwietniu powiało chłodem.

Nie ma to nic wspólnego z pogodą. A z czym? Pomimo rosnącej inflacji, Piekarnia Wazi zamraża w kwietniu ceny VAT, a to oznacza, że gruzińskie pyszności można będzie kupić po dotychczasowych, niezmienionych cenach.

- Staramy się w miarę możliwości utrzymywać atrakcyjne ceny – mówią właściciele piekarni.

Kto choć raz zrobił w Piekarni Wazi zakupy, wraca do niej regularnie po różne gruzińskie przysmaki. Niepowtarzalny smak wyrobów, produkowanych w piekarni sprawia, że chce się ich jeść więcej i więcej. W czym tkwi wyjątkowość tych wyrobów?

To autentyczne smaki Gruzji w formie doskonałych chlebów puri, aromatycznych chaczapuri (pyszna, ciepła bułka wypełniona farszem) i słodkich wypieków. Każdy kęs to jak podróż do Gruzji – bogactwo smaków, tradycji i miłości do gotowania. Każdy kęs to dosłownie niebo w gębie! W piekarni Wazi, za sprawą miłości do gruzińskiej kuchni jej właścicieli, w tym pochodzącego z Tbilisi piekarza Zurabiego Shekiladze i jego rodziny, tradycja spotyka się z nowoczesnością, a smak staje się inspiracją.

Oferta przysmaków w piekarni Wazi jest bardzo szeroka i różnorodna.

Do sprzedażowej oferty wróciła szynka w sosie Wazi z mozzarellą, śmietaną, bazylią i oregano. Receptura tego wyjątkowego sosu jest firmową tajemnicą. Nowe smaki piekarni WAZI to także pizza z mozzarellą, pomidorkami, oliwkami i gruzińskimi przyprawami. 

W ofercie znajdują się również napoje gruzińskie, słodka lemoniada oraz oryginalny sos themali z zielonych i czerwonych mirabelek oraz mrożone pierożki chinkali. Bardzo bogata jest oferta różnorodnych słodkości. Gruzińskich ciast: medok (miodownik z masą karmelowo-kajmakową), napoleon oraz mzia (gruziński tort czekoladowy z kremem śmietankowym, przekładany konfiturą malinową). To jeszcze nie koniec tej słodkiej oferty. Są również ciasta półfrancuskie z nadzieniem czy gruzińskie bułeczki twarogowe. Już chciałoby się zjeść te przysmaki.

Pyszne wyroby produkowane są na miejscu. Zurabi Shekiladze, zakochany w Nowym Sączu Gruzin i pasjonat rodzimej kuchni, to niebo w gębie, przygotowuje tuż za ladą. Na oczach tych, którzy stoją w kolejce i przełykają ślinę. Wszystko w oparciu o naturalne produkty od lokalnych przedsiębiorców.

- Nie stosujemy wzmacniaczy smaku – zapewniają współwłaściciel piekarni Wazi. - U nas ma być smacznie i zdrowo. W piekarni Wazi wszystko jest jeszcze ciepłe, prosto z pieca. Wszystko jest przygotowywane według starych, sprawdzonych receptur. Robimy to tutaj dokładnie tak jak u nas w kraju - dodaje.

W tym roku piekarnia Wazi wprowadziła do swojej i tak już bogatej oferty wyrobów – opcję śniadaniową. Właściciele nie powiedzieli jeszcze w kwestii poszerzenia oferty i gamy wyrobów ostatniego słowa. Na pewno nie.

Piekarnia WAZI przy Lwowskiej ostatnio zaskoczyła swoich fanów kartami stałego klienta. To wyraz docenienia swoich stałych bywalców oraz zachęcenia innych do spróbowania gruzińskiej kuchni, której nigdy dosyć.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu