Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
24/03/2020 - 12:10

W Piwnicznej-Zdroju OPS organizuje dostawy żywności dla objętych kwarantanną

W Piwnicznej-Zdroju zorganizowano pomoc żywnościową dla mieszkańców gminy objętych kwarantanną, których na dziś na terenie samorządu jest 27. Obowiązek organizacji pomocy przy dostarczeniu im niezbędnych produktów spoczął na Ośrodku Pomocy Społecznej. Jak skorzystać z tej pomocy?

W Piwnicznej-Zdroju OPS organizuje dostawy żywności dla objętych kwarantanną

Zacznijmy od tego, że w ślad za rosnącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa (SARS-CoV-2) Ośrodek Pomocy Społecznej w Piwnicznej-Zdroju ograniczył obsługę interesantów do formy telefonicznej i elektronicznej. - Prosimy mieszkańców, aby najpilniejsze sprawy urzędowe załatwiać przez telefon, drogą elektroniczną lub w późniejszym terminie – apelują władze gminy.

Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy zostali pozbawieni wsparcia w terenie. Wręcz przeciwnie. Został wyznaczony telefon, pod którym pracownicy OPS pełnią dyżur i udzielają wszelkich niezbędnych informacji:
18 446 41 28 - poniedziałek w godz. od 7:30 do 15:30, od wtorku do piątku w godz. od 7. do 15.
722 112 337 – od poniedziałku do piątku w godz. od 15. do 19. oraz w soboty i niedziele w godz. od 7. do 19.
Z ośrodkiem można kontaktować się również internetowo pisząc na adres e-mial: [email protected]

Ale na tym nie koniec, bo władze gminy zorganizowały również pomoc żywnościową dla osób potrzebujących, które pozostają w kwarantannie.
W tym wypadku OPS działa dwutorowo. Po pierwsze zapewnia pomoc żywnościową z POPŻ dla osób w kwarantannie w trudnej sytuacji finansowej i braku pomocy ze strony najbliższych. Uwaga: nadal obowiązuje kryterium dochodowe w wysokości 1402 zł na osobę samotnie gospodarującą i 1056 zł na osobę w rodzinie. Z dostawą żywności do poszczególnych osób dotrze straż pożarna.

Zobacz też: Dlaczego Piwniczna-Zdrój boi się koronawirusa bardziej niż inni?

Kolejna forma wsparcia to pomoc w formie rzeczowej w postaci produktów żywnościowych - świadczenie pieniężne dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych mających problemy z poruszaniem się a zarazem spełniają kryterium dochodowe w wysokości 150% kryterium, o którym mowa w art. 8 ustawy o pomocy społecznej.

Kolejna ważna informacja, dla tych którzy nie mają właściwych warunków do kwarantanny w domu. Takie osoby mogą skorzystać z możliwości odbycia kwarantanny w miejscu wyznaczonym przez władze powiatu, czyli Internacie Międzyszkolny przy ul. Daszyńskiego 19 w Starym Sączu.

- Dziś takich osób w naszej gminie jest 27, ale ta liczba zmienia się co rano. Do tej pory tylko jedna poprosiła o wsparcie w organizacji żywności. Dodatkowo mamy na stałe 30 osób, które codziennie korzystają z pomocy pracowników naszego Ośrodka Pomocy Społecznej i do których nasi pracownicy jeżdżą cały czas – informuje burmistrz Dariusz Chorużyk.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)