Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
03/11/2020 - 10:20

W Podegrodziu skarbnik gminy zarabia dużo więcej od samego wójta

Dziś kontynuujemy przegląd oświadczeń majątkowych samorządowców z gminy Podegrodzie i zajrzymy do portfeli szefa rady – Józefa Kotarby oraz skarbniczki Małgorzaty Szkarłat.

W Podegrodziu skarbnik gminy zarabia dużo więcej od samego wójta

Zacznijmy od oświadczenia przewodniczącego rady. Otóż na dzień 31 grudnia 2019 Józef Kotarba miał z żoną na koncie ponad 153 tysiące zł oszczędności. Państwo Kotarba posiadają również dom o powierzchni 116 metrów kwadratowych i wartości 200 000 zł. Mają też działkę o powierzchni 0,60 hektara o budynek gospodarczy wyceniany na 50 000 zł.

Kotarba posiada też papiery wartościowe a dokładnie 936 akcji spółki Newag. I w tym wypadku współwłaścicielką jest pani Kotarba. Dzięki akcjom małżonkowie zarobili w ubiegłym roku 569 zł.

Z tytułu pracy zarobkowej konto Kotarby wzbogaciło się w ubiegłym roku o prawie 37 tysięcy złotych. Ile zarobił jako szef podegrodzkich rajców? Ponad 15,5 tysięcy.

Zobacz też: Opłaca się być wójtem? Zaglądamy do portfela Stanisława Banacha z Podegrodzia

Przejdźmy do osoby, która trzyma w garści finanse gminy, czyli do skarbniczki Małgorzaty Szkarłat. Przypomnijmy przy okazji, że urzędniczka piastuje tę funkcję od kwietnia 2019 zastępując Agnieszkę Pacholarz. Wcześniej pracowała również jako skarbnik w Urzędzie Gminy Chełmiec.

I być może stąd właśnie „mała wpadka” w jej oświadczeniu majątkowym za rok 2019. Otóż Szkarłat pomyliła urzędy wskazując zamiast podegrodzkiego poprzednie miejsce pracy. Nie zmienia to jednak faktu, że jako skarbniczka od 1 kwietnia do 31 grudnia zeszłego roku zarobiła aż 142 785 zł. To imponująca kwota, bo dochody samego wójta Stanisława Banacha przez pełne 12 miesięcy sięgnęły kwoty znacznie niższej, bo ok. 128 tysięcy.

Dla porównania w Chełmcu za trzy miesiące pracy Szkarłat zarobiła ponad 28 tysięcy. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)







Dziękujemy za przesłanie błędu