Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
25/02/2021 - 18:30

W Polsce rośnie liczba zgonów, a w Korzennej rodzi się coraz więcej dzieci

W ubiegłym roku zmarła w Polsce rekordowa liczba osób. Jednocześnie stale maleje liczba urodzeń. Niestety, taka tendencja powtarza się z roku na rok. Grozi nam poważna dziura demograficzna, na którą ciężko cokolwiek poradzić. Ale całkiem inaczej jest w gminie Korzenna.

Według informacji opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia liczba zgonów w Polsce wzrosła głównie u osób powyżej 60. roku życia. Wśród nich prawie połowę stanowią zgony będące konsekwencją zakażenia koronawirusem. 

Czytaj też: Co z jednostką wojskową w Wojnarowej? Pytamy sztab generalny i wójta gminy

Z danych urzędu stanu cywilnego w Korzennej wynika, że na terenie gminy w ubiegłym roku odnotowano dodatni przyrost naturalny, co zupełnie nie wpisuje się w ogólnokrajowe tendencje. W 2020 roku zmarło tylko 132 mieszkańców gminy. To o kilku mniej niż rok wcześniej. Zarejestrowanych urodzeń było z kolei prawie dwa razy więcej niż rok temu.

Dane napawają optymizmem, zwłaszcza biorąc pod uwagę trwającą pandemię. Gmina nie ma jednak informacji związanych z liczbą zgonów, których bezpośrednią przyczyną było zachorowanie na COVID-19. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020