Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
22/03/2015 - 01:57

W poniedziałek finał konkursu Mój Region - Moja Duma

W poniedziałek (23 marca) odbędzie się finał Konkursu Mój Region Moja Duma organizowany przez Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” oraz I liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Nowym Sączu.
„Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma” to konkurs historyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów i wykładowców uczelni wyższych położonych na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego.

Do tegorocznej, drugiej edycji konkursu zgłosiło się łącznie 437 osób. Do ścisłego finału dotarło 120. uczniów, którzy w poniedziałek powalczą o zwycięstwo w swoich kategoriach wiekowych w I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu . Uczniowie najpierw zmierzą się w teście pisemnym, a zaraz po nim swoją wiedzę będą sprawdzać w egzaminie ustnym. Zwycięzców poznamy tego samego dnia na uroczystej gali, która rozpocznie się o godzinie 14.00. Tytuł laureata otrzyma 12. uczestników.

Nagrodami w konkursie są: dla uczniów i studentów stypendia z Funduszu Stypendialnego im. Braci Potoczków oraz nagrody rzeczowe o łącznej wartości – 20 tys. złotych; dla nauczycieli (wykładowców), którzy pełnili funkcję opiekunów naukowych uczestników zostaną przyznane gratyfikacje na łączna sumę 20 tys. złotych.

Patronat medialny nad Konkursem sprawuje portal Sadeczanin.info, miesięcznik „Sądeczanin” oraz radio RDN Nowy Sącz.
(s)
Fot. KB
Na zdjęciu: ubiegłoroczni laureaci konkursuDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe