Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
26/03/2021 - 15:40

W poniedziałek sesja. Radni Korzennej zdecydują, co z pakietem mieszkaniowym

Sesja rady gminy Korzenna odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 29 marca, o godzinie 13 w Domu Kultury w Mogilnie. W porządku obrad znalazło się aż 30 punktów. Przedstawiamy najważniejsze uchwały, które radni zamierzają przegłosować na początku przyszłego tygodnia.

Przewodniczący rady Szymon Semla zwołał 27. zwyczajną sesję rady gminy. W porządku obrad znalazły się między innymi uchwały w sprawie przyjęcia rocznego sprawozdania z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej w Korzennej oraz w sprawie realizacji gminnego programu wspierania rodziny. Radni przedyskutują również to, w jaki sposób i z jakim skutkiem rozwiązywali problemy społeczne w ubiegłym roku. Dowiedzieliśmy się, że Korzenna jest zainteresowana zawarciem porozumienia z gminą Łącko. Chodzi o zadania związane z pomocą społeczną. Czego brakuje? Co należy zmienić? To wszystko będzie przedmiotem poniedziałkowych rozmów radnych.

Niektóre kwestie będą wymagały podjęcia uchwały w sprawie zmian w tegorocznym budżecie. Samorządowcy uchwalą również regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy. Strategia pomocy bezdomnym i porzuconym zwierzętom także zostanie poddana pod dyskusję. Zapewnienie czworonogom opieki weterynarza, karmy i schronienia to obowiązek gminy. Być może uda się zaangażować w to chętnych wolontariuszy i mieszkańców.

Czytaj też: Skandal! 20 rozwalonych worków pełnych śmieci leży przy drodze w Łyczanej

W poniedziałek radni zatwierdzą także swój plan pracy na 2021 rok. Podobnie zrobią działające przy radzie gminy stałe komisje, po przedstawieniu sprawozdań za rok ubiegły. Dyskusji zostanie poddana skarga na działalność wójta Leszka Skowrona w zakresie przewlekłego i zbyt biurokratycznego – zdaniem skarżącego - sposobu rozpatrzenia wniosku o koncesję na sprzedaż alkoholu.

Co ciekawe, gmina zamierza dołączyć do nowego programu przygotowanego przez ministerstwo rozwoju, pracy i technologii, w ramach którego ma zostać uruchomiony tzw. pakiet mieszkaniowy dedykowany dla osób posiadających zdolność czynszową, którzy nie mają zdolności kredytowej.

Czym jeszcze zaskoczą nas radni? Czy pojawią się jakieś interpelacje, wolne wnioski i kontrowersyjne pytania? Posiedzenie będzie można obserwować w serwisie sądeczanin.info w najbliższy poniedziałek od godziny 13. Po zakończeniu obrad transmisja będzie dostępna online, w zakładce archiwum nagrań. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu