Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 kwietnia. Imieniny: Borysławy, makarego, Michała
23/06/2019 - 14:55

W Ptaszkowej nowym tunelem kierowcy będą jeździli pod koniec lipca

Pod koniec lipca kierowcy będą mogli przejeżdżać już pod nowym wiaduktem kolejowym w Ptaszkowej koło Grybowa, a we wrześniu po zmodernizowanym torze ruszą pociągi do Muszyny i Krynicy.

Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe powoli zbliża się ku końcowi.

Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu specjaliści zdemontowali niski, kamienny wiadukt kolejowy mający bagatela ponad sto lat wraz z nasypem. Stary wiadukt miał jedynie cztery metry szerokości. Kierowcy przejeżdżali pod nim "z duszą na ramieniu". Większe auta z trudem mieściły się pod wąskim sklepieniem, a dwa na raz nie były w stanie przejechać.

Po zdemontowaniu wiaduktu "staruszka" na to miejsce nasunięto konstrukcję nowego obiektu (wykonaną poza linią kolejową ). Nasyp i tor nr 2 odbudowano wraz z siecią trakcyjną.

Nowy wiadukt jest trzy razy szerszy od starego.

- Wykonawca kontynuuje obecnie przebudowę drugiego toru (nr 1) oraz drogi pod obiektem. Pociągi kursują po torze sąsiednim - mówi Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Pod koniec lipca  kierowcy samochodów  - płynniej i bezpieczniej przejadą pod torami, nie jednym lecz po dwóch pasach ruchu.

Inwestor pomyślał również o pieszych. Będą mieli oni do dyspozycji dwa wygodne chodniki. Każdy z nich będzie miał dwa metry szerokości.

Kiedy po nowym wiadukcie przejadą pociągi?

- W połowie września  - zapewnia Dorota Szalacha. - Będą kursować po zmodernizowanym torze  do Muszyny i Krynicy.

Nowy tunel w Ptaszkowej pochłonie 6 milionów złotych. To kolejna inwestycja PLK na trasie Tarnów – Muszyna.

[email protected], fot. PKP PLK.Dziękujemy za przesłanie błędu