Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
25/04/2020 - 12:35

W sądeckich gminach trwa odkażanie. Zaangażowały się jednostki OSP

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej od kilku dni są zaangażowani w akcję odkażania gmin. Dezynfekcją objęte są wszystkie miejsca użyteczności publicznej. Wielogodzinna praca jednostek OSP ma zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Strażacy odkażają między innymi przystanki autobusowe, ławki, chodniki, barierki, poręcze i tablice informacyjne, czyli miejsca użyteczności publicznej, w których dziennie pojawiają się setki mieszkańców. Przeprowadzana zgodnie z obowiązującymi procedurami dezynfekcja ma zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w najbliższych dniach będą kontynuować swoje działania. Strażacy wyposażeni są w specjalistyczny sprzęt, a także bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska środki od odkażania. Dzięki temu dezynfekcja przebiega bez zakłóceń i nie stwarza ryzyka dla mieszkańców.

Czytaj także: Co z rekrutacją na studia? Rozmawiamy z rektorami sądeckich uczelni wyższych

Dziś, 25 kwietnia br. trwa odkażanie gminy Łabowa. Wielogodzinna praca jednostek OSP na terenie całej Sądecczyzny wpływa na zwiększenie naszego bezpieczeństwa. Z wiadomych względów w ostatnim czasie jest to szczególnie istotne.

[email protected], fot. ilustracyjne Dziękujemy za przesłanie błędu