Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
11/01/2013 - 08:41

W szpitalach w Nowym Sączu i Krynicy wstrzymane odwiedziny

Od dziś nie odwiedzisz chorego w krynickim szpitalu, całkowity zakaz odwiedzin obowiązuje także w sądeckiej lecznicy. Szpital w Limanowej wprowadził całkowity zakaz wizyt tylko na Oddziale Chorób Dzieci, ograniczył odwiedziny na Oddziale Noworodkowym i Patologii Noworodka. Zakazu na razie nie zdecydowała się wprowadzić dyrekcja gorlickiej placówki.
- Od dziś (11 stycznia) obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin pacjentów – mówi Sławomir Kmak, dyrektor Szpitala Powiatowego im. Józefa Dietla w Krynicy-Zdroju. – Jest to związane ze zwiększoną liczbą zachorowań na grypę. Coraz więcej pacjentów zgłasza się na szpitalną izbę przyjęć z objawami podobnymi do grypy.

Zakaz odwiedzin w krynickim szpitalu obowiązuje aż do odwołania.   

- Kilka dni temu wstrzymaliśmy odwiedziny pacjentów – informuje Artur Puszko, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. – Jesteśmy dużą placówką. Do pacjentów przychodzą w odwiedziny całe rodziny, a wśród nich są także osoby przeziębione. Zakaz odwiedzin, który wprowadziliśmy to z naszej strony daleko posunięta prewencja – zaznacza dyrektor.

Z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krakowie za pierwszy tydzień stycznia wynika, że w powiecie nowosądeckim doszło do 21 przypadków zachorowań na grypę.
 

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Limanowej zdecydowała się wprowadzić zakaz odwiedzin na Oddziale Chorób Dzieci, ograniczyła wizyty na Oddziale Noworodkowym i Patologii Noworodka.

W pierwszym tygodniu stycznia w powiecie limanowskim doszło do 120 przypadków zachorowań na grypę.

Na razie nie ma zakazu wizyt w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach. – Pacjent ma prawo do odwiedzin przez 24 godziny na dobę. Na razie nie wprowadzamy żadnego zakazu. Z informacji, które uzyskaliśmy w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gorlicach wynika, że w naszym regionie nie ma wzrostu zachorowań na grypę. Utrzymuje się on na podobnym poziomie jak w ubiegłym roku – przekonuje Adrian Nowak, zastępca dyrektora ds. medycznych Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach.

Od 1 do 7 stycznia zanotowano w powiecie gorlickim 489 zachorowań na grypę.

 

W szpitalach, w których obowiązują zakazy wizyt, dyrekcja wywiesiła stosowne informacje dla odwiedzających.  

 

(MIGA, MC)

Fot. MIGA, BK (na zdjęciach szpitale w Nowym Sączu i Krynicy-Zdroju)Dziękujemy za przesłanie błędu