Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
08/02/2024 - 11:10

W tej sukience Danuta Szaflarska występowała w warszawskim teatrze. Zobacz niezwykłą wystawę w Piwnicznej-Zdroju

Danucie Szaflarskiej, niekwestionowanej gwieździe kina i teatru rodem z Kosarzysk w Piwniczej-Zdroju poświęcana jest niezwykła wystawa otwarta właśnie w piwniczańskim Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury pod jej patronatem. Na wystawie można obejrzeć m.in. sukienkę, w której Szalfarska zagrała w sztuce „Między nami dobrze w Warszawie”.

- Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej-Zdroju postanowił w nietypowy sposób świętować urodziny swojej patronki, Danuty Szaflarskiej. Dzięki współpracy z TR Warszawa, który objął patronat nad wydarzeniem przygotowaliśmy wystawę, na którą wypożyczyliśmy oryginalną suknię Danuty Szaflarskiej, w której występowała w spektaklu „Między nami dobrze jest" w TR w Warszawie – mówi z ogromną satysfakcją po dyrektora Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Piwnicznej-Zdroju Justyna Deryng. 

Piwnicza-Zdrój to sportowa stolica regionu. Festiwal Biegowy we wrześniu, w lipcu rowerowy wyścig

- Spektakl wyreżyserował Grzegorz Jarzyna, a autorką kostiumu jest Magdalena Musiał. Na wystawie można także obejrzeć archiwalne fotografie ze zbiorów Towarzystwa Miłośników Piwnicznej oraz obejrzeć krótkometrażowy film „Ja po prostu kocham żyć” dzięki uprzejmości Seweryna Łomnickiego. Film jest odtwarzany w pętli przez cały czas trwania wystawy – zaprasza nasza rozmówczyni.

- Możemy się także pochwalić, że do grona naszych wspaniałych partnerów dołączył właśnie Węgierski Narodowy Instytut Filmowy oraz Instytut Liszta w Warszawie, dzięki którym będziemy mogli państwa zaprosić na seans filmowy "Moja matka i inni wariaci w rodzinie" ze wspaniałą rolą Danuty Szaflarskiej. Szczegóły podamy niebawem, a na razie zapraszamy do naszej Małej Galerii „Za lwami” na 2 piętrze MGOK w Piwnicznej-Zdroju – zachęca szefowa MGOK. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu