Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
17/11/2020 - 15:05

"Wahadło" w Mostkach: pół drogi nie ma a nic nie widać? Idzie kanalizacja

Gmina Stary Sącz kontynuuje rozbudowę sieci kanalizacyjnej w gminie. Tym samym na niemal całym odcinku drogi w Mostkach obowiązuje ruch wahadłowy. Kierowcy apelują: trzeba lepiej oznakować zagrożenie.

"Wahadło" w Mostkach: pół drogi nie ma a nic nie widać? Idzie kanalizacja

- Światła kierujące ruchem są zaraz przy zjeździe do Biedronki. Tu cały czas jest bardzo duży ruch a o wahadle informuje z tej strony, z drugiej zresztą też, tylko jeden słup ze światłami właśnie i jeden większy pachołek. To zdecydowanie za mało. Szczególnie teraz, gdy po godzinie 16 już jest prawie ciemno. Kierowcy, którzy jadą na zielonym od strony Gołkowic dopiero w ostatniej chwili widzą, w którym miejscu można zjechać na właściwy pas. Sam zjazd też powinien być dłuższy a przede wszystkim doświetlony  – dzieli się swoimi spostrzeżeniami Czytelnik, który jeździ tędy codziennie do pracy.

Zobacz też: Zamykają kolejną drogę. 18 listopada objazdy w Tyliczu

Sygnał przekazaliśmy od razu do gminy. – Zobaczymy co się da zrobić i dołożymy dodatkowe oznakowanie – deklaruje zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki, który doskonale zdaje sobie sprawę, że cierpliwość kierowców jest rzeczywiście mocno wystawiona na cierpliwość. Ledwo przecież podobne problemy skończyły się na ulicy Piłsudskiego – tu też miesiącami przez inwestycje kanalizacyjne było wahadło - a prace w Mostkach mają potrwać aż do połowy przyszłego roku.

Trzeba jednak przypomnieć, że roboty celowo prowadzone są raz po jednej a potem po drugiej stronie drogi, by mimo wszystko zachować przejezdność ulicy. Gdyby wykonawca zajął cały plac budowy jednocześnie wszyscy musieliby korzystać z objazdów obwodnicą, aż przez Podegrodzie. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu