Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
14/06/2017 - 12:40

Wakacje tuż, tuż... Uczniowie sądeckich szkół planują już wypoczynek

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Już za kilka dni w polskich szkołach, po raz ostatni w tym roku szkolnym zadzwoni dzwonek. Dzieciom zostaną wręczone świadectwa, a te które pilnie uczyły się przez cały rok, otrzymają dodatkowe nagrody. Jak będzie wyglądało zakończenie roku szkolnego w sądeckich szkołach?

- Na zakończenie roku w naszej szkole, tradycyjnie już odbędzie się uroczysta akademia połączona z pożegnaniem absolwentów klas trzecich gimnazjum - mówi Agata Ligęza Chyc, nauczycielka w Zespole Szkół w Koniuszowej. - Wszystkie dzieci, które osiągnęły bardzo wysokie wyniki w nauce otrzymają nagrody rzeczowe, które pomogą im w lepszym funkcjonowaniu w szkole. Będą to plecaki, encyklopedie, pióra, piłki…

Ostatnie dni roku szkolnego, uczniowie spędzają nie tylko na planowaniu wakacji, ale także jest to czas wytężonej nauki i zaliczeń, aby oceny na świadectwie były jak najwyższe.

- Tegoroczna akademia na zakończeniu roku szkolnego w naszej szkole będzie połączona także z pożegnaniem ks. Marcina Bukowca, który posługiwał w Koniuszowej przez trzy lata. Przez ten czas bardzo mocno angażował się w pracę na rzecz naszej szkoły. Swoją pomysłowością i pracą wspierał także kółko teatralne, którego jestem opiekunką. Naszym wspólnym sukcesem było osiągnięcie pierwszego miejsca w VIII Przeglądzie Przedstawień Bożonarodzeniowych w Nowym Sączu - dodaje nauczycielka.

W wakacje szkoła w Koniuszowej nie będzie zamknięta. Dzieci mogą uczęszczać na zajęcia z tańca, szkółkę piłkarską bądź treningi bramkarskie. A jak będzie w innych szkołach?

W Lipnicy Wielkiej uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpocznie się mszą św. w kościele parafialnym. Następnie wszyscy przejdą do szkoły, gdzie będzie miało miejsce rozdanie świadectw. 

- Dotychczas zakończenie roku szkolnego w naszej szkole składało się z dwóch części – pożegnania klas trzecich gimnazjalnych oraz zakończenia szkoły podstawowej przez uczniów klas szóstych .  Teraz ze względu na reformę edukacji i likwidację gimnazjów, zakończenie roku szkolnego będzie polegało na ogłoszeniu wyników i sukcesów uczniów oraz rozdaniu  świadectw – mówi Agnieszka Szafrańska, nauczycielka w Zespole Szkół w Lipnicy Wielkiej.

- Uczniowie otrzymają nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i ciężką, żmudną pracę przez cały rok oraz frekwencję na lekcjach. Rodzicom dzieci, które osiągnęły najlepsze wyniki w nauce, zostaną wręczone listy gratulacyjne – dodaje.

W gminie Korzenna w ramach realizowanych projektów, podczas wakacji będą organizowane różne atrakcje dla dzieci. Także w innych szkołach Sądecczyzny, nauczyciele i władze gmin zadbały o to, aby dzieci, które nigdzie nie wyjeżdżają na wakacje, spędziły je atrakcyjnie w swojej miejscowości.

RG, Fot. Ilustracyjna archiwum Sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu