Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
28/03/2014 - 15:25

Wandal uszkodził manekin w szkole. Policja umorzyła postępowanie

Sądecka policja przez kilka ostatnich tygodni prowadziła postępowanie w sprawie kradzieży elementu manekina w jednej z placówek oświatowych - AP Edukacja Centrum Kształcenia Oddział w Nowym Sączu. Na manekinie przyszłe opiekunki środowiskowe, czy pracownice DPS -ów uczą się, jak opiekować się osobami obłożnie chorymi. Z manekina została wyrwana twarz. Wandal zabrał protezy gałek ocznych.
Do uszkodzenia manekina – pomocy naukowej doszło miesiąc temu. Dyrektorka szkoły Monika Zagórowska zgłosiła sprawę sądeckiej policji. Na manekinie uczniowie, a więc przyszłe opiekunki środowiskowe i opiekunki w Domach Pomocy Społecznej uczą się, jak opiekować się osobami obłożnie chorymi. Do manekina można podłączać worek stomijny, a także worek na mocz.
- Potwierdzam, że faktycznie doszło do uszkodzenia manekina – powiedziała naszemu portalowi Monika Zagórowska, dyrektor oddziału AP Edukacja Centrum Kształcenia Oddział w Nowym Sączu. - Znajduje się on w jednej z pracowni szkolnej i jest pomocą naukową. Pracownia jest pomieszczeniem przechodnim do toalety, więc codziennie przechodzi przez nią naprawdę wiele osób. Gdy tylko zobaczyliśmy, że manekin został uszkodzony zawiadomiłam policję o tej sprawie. Z manekina została wyrwana twarz. Wandal zabrał też protezy gałek ocznych. Została także skradziona koszula, w którą ubrany był manekin. U nas pracownie są otwarte. Do budynku szkoły, ani też do pracowni nie było włamania.
Policjanci, którzy przyjechali do szkoły wykonali na miejscu zdarzenia oględziny. Sądeccy funkcjonariusze prowadzili przez kilka tygodni postępowanie w tej sprawie pod kątem kradzieży.
- Tak została ona zakwalifikowana przez organy ścigania – stwierdza Zagórowska. – Wczoraj otrzymałam z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu pismo informujące o umorzeniu tego postępowania z powodu niewykrycia sprawcy przestępstwa.
Aneta Izworska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu potwierdziła nam dzisiaj, że funkcjonariusze sądeckiej policji prowadzili takie postępowanie.
- Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu prowadziła postępowanie przygotowawcze w sprawie kradzieży – mówi Aneta Izworska. - Pomimo wydania postanowienia o umorzeniu tego postępowania sprawa nie jest zamknięta. Policjanci prowadzą teraz czynności wykrywacze. Jak wynika z okoliczności zdarzenia przekazanych podczas zawiadomienia o przestępstwie złożonego przez uprawnioną osobę, możemy mówić o kradzieży rzeczy. Przedstawione zdarzenie wyczerpuje znamiona właśnie tego przestępstwa. W toku prowadzonego postępowania nie potwierdzono kontekstu seksualnego.

(MACH)
Fot. (MACH)Dziękujemy za przesłanie błędu