Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 października. Imieniny: Urbana, Saturnina
10/09/2020 - 14:55

Wandale zniszczyli elewację domu kultury. Policja szuka sprawców

Remontowany budynek Limanowskiego Domu Kultury jeszcze nie został oddany do użytku, a już jest zniszczony. Minionej nocy nieznani sprawcy namalowali na nim napis: „Sandecja Pany, Wisła to …”

Limanowscy policjanci szukają sprawców, którzy minionej nocy zniszczyli elewację Limanowskiego Domu Kultury. Wandale namalowali sprayem napis odnoszący się do dwóch znanych klubów sportowych: Sandecji oraz Wisły Kraków. Sprawcom prawdopodobnie nie uda się uniknąć kary, bo całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Zobacz też Limanowa: Trwa remont Limanowskiego Domu Kultury. Powstanie tu luksusowy budynek

Z nieoficjalnych informacji wynika, że przestępstwa dopuściło się trzech mężczyzn, którzy minionej nocy przyjechali samochodem na ulicę Bronisława Czecha w Limanowej, przy której mieści się Limanowski Dom Kultury. Sprawcy zaparkowali samochód przed budynkiem, a następnie zniszczyli elewację.

Jak podaje portal TV 28, ten wybryk będzie drogo kosztował wandali, bo bardzo trudno będzie usunąć farbę z płyt, które zostały wykonane z rzadkiego tworzywa i zostały sprowadzone ze Szwecji.

Zobacz też Ruinę z czasów PRL zamienili u nas w takie cudo. Co skrywa ta budowla [ZDJĘCIA]

Limanowscy policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer i szukają sprawców. ([email protected] Źr. i Fot. P. Grab TV 28)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)