Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
19/09/2019 - 14:40

Ważne! Podegrodzie zbiera już wnioski na przyłącza gazowe!

Są już ważkie przesłanki do tego by twierdzić, że część mieszkańców gminy Podegrodzie już tej zimy będą mogli korzystać z dobrodziejstwa instalacji gazowych a przede wszystkim z ogrzewania gazowego. Jest tylko jeden warunek – trzeba na czas złożyć odpowiedni wniosek.

Jak informuje wójt Stanisław Banach sprawa dotyczy miejscowości Olszana i Stadła, gdzie rozpoczną działanie dwa regazyfikatory na gaz skroplony, ale jako, że to nie gmina jest tu inwestorem tylko Polska Spółka Gazownicza to właśnie tam mieszkańcy zainteresowani przyłączeniem się do sieci, która od zbiorników będzie rozprowadzona będzie po wsiach muszą złożyć odpowiednie wnioski.

Wszelkie informacje na temat postępu prac można uzyskać dzwoniąc do Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o., Oddział Zakład Gazowniczy w Krakowie, ul. Gazowa 16, 31-060 Kraków - 12 62 81 111 lub do oddziału w Nowym Sączu, ul. Lwowska 105, 33-300 Nowy Sącz - tel. 14 632 31 10.

Wracając do wniosku. Należy do niego obowiązkowo dołączyć mapkę z zaznaczoną proponowaną lokalizacją szafki gazowej lub kotłowni gazowej.

Zobacz też: Białe plamy w kanalizacji gminnej Podegrodzia. Rokowania nie są optymistyczne

Przy czym inwestor zastrzega, że schemat gazyfikacji przedstawia pewne założenia, które mogą ulec zmianie na etapie projektowania. - Od zaznaczonych głównych gazociągów mogą być budowane  odejścia w boczne drogi. Decyzje będą podejmowane na podstawie złożonych wniosków o wydanie warunków oraz zawartych umów o przyłączenie – uprzedzają gazownicy.

Wniosek o określenie warunków przyłączenia można pobrać i złożyć w Urzędzie Gminy w Podegrodziu w pokoju nr 32. Wszystkie dodatkowe informacje i drugi są do pobrania pod adresem http://www.podegrodzie.pl/pl/520/2633/informacja-oraz-wniosek-dla-mieszkancow-gminy-podegrodzie-dotyczacy-gazu.html gdzie umieszczono również wzory wypełnionych dokumentów.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu