Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
19/08/2019 - 16:30

Wciąż nie udało się odzyskać skradzionych koni. Policja analizuje monitoring

Sądeccy policjanci prowadzą śledztwo, które ma ustalić złodziei i odzyskać skradzione konie. Jak się okazało, do podobnej kradzieży doszło w lipcu w Mochnaczce. Czy na Sądecczyźnie grasuje zorganizowana grupa przestępcza?

Niestety wciąż nie udało się odzyskać koni, które zostały skradzione w nocy z piątku na sobotę (16/17 sierpnia) w Klimkówce. Złodzieje skradli sześć dorosłych klaczy oraz źrebię. Sądeccy policjanci prowadzą intensywne działania, które mają na celu ustalenie sprawców tego przestępstwa oraz odzyskanie skradzionych koni.

- Na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone czynności procesowe. Na chwilę obecną analizowany jest monitoring, który może pomóc w ustaleniu sprawców tej zuchwałej kradzieży – wyjaśnia sierż. Monika Mordarska z biura prasowego sądeckiej policji.

Zobacz też Jeśli szybko nie znajdziemy koni z Kurowa, pewnie trafią na rzeź. Źrebak również

- Szukamy naszych koni kolejną dobę – mówi Andrzej Woda, hodowca koni i właściciel Stadniny Klimkówka. – Na razie bez powodzenia, ale wierzymy, że wcześniej, czy później pojawi się jakiś trop. Ludzie dzwonią z całej Polski. Dziękujemy za wszystkie sygnały. Na razie jednak nie ma w tej sprawie jakiegoś przełomu. Czekam, że zadzwoni ktoś, kto naprowadzi nas i policję na właściwy trop.

Przypomnijmy, że dla osoby, która przekaże istotne informacje, które pomogą naprowadzić właścicieli i policję na koniokradów czeka ufundowana nagroda w wysokości 10 tys. złotych.

Zobacz też Pomóżmy odnaleźć skradzione klacze i źrebaka! [FILM, ZDJĘCIA]

Jak dowiedział się portal Sądeczanin.info kilka miesięcy temu, w jednej z miejscowości w gminie Krynica – Zdrój doszło do podobnego zdarzenia. Złodzieje ukradli właścicielowi cztery konie i krowę. Sądecka policja potwierdziła, że takie zdarzenie miało miejsce.

- W lipcu 2019 roku w Komisariacie Policji w Krynicy-Zdroju przyjęto zgłoszenie o kradzieży koni i bydła na terenie Mochnaczki. Prowadzone było postępowanie w tej sprawie, które zostało umorzone ze względu na nieustalenie sprawcy. Pomimo umorzenia sprawa jest w dalszym zainteresowaniu policji. W przypadku pojawienia się nowych okoliczności i faktów mających związek z tym zdarzeniem sprawa zostanie na nowo podjęta przez policjantów – tłumaczy sierż. Monika Mordarska.

Zobacz też Kurów: złodzieje wyprowadzili siedem koni z ogrodzonego pastwiska. Nagroda czeka

RG r.gajewskisadeczanin.info, IM [email protected], fot. Stanina Klimkówka A. Woda.

Złodzieje wyprowadzili sześć dorosłych klaczy i źrebaka z ogrodzonego pastwiska. Właściciele zwierząt proszą o pomoc
Złodzieje ukradli pięć koni rasy śląskiej, natomiast klacz ze źrebakiem są rasy zimnokrwistej. O kradzieży została powiadomiona policja. Funkcjonariusze zajęli się sprawą.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe