Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
31/10/2017 - 11:55

We dwóch złapali pijanego w sztok kierowcę. Ty też byś tak zrobił?

Do naszej redakcji wpłynął list od Czytelnika pana Dawida Janika, który przekonuje, że bez obywatelskiej postawy nie da się wyłapać wszystkich pijanych kierowców. Przykład? Dwaj młodzi mężczyźni sami złapali prowadzącego, który miał aż dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pan Dawid uważa, że wszyscy powinniśmy iść w ich ślady. Dlaczego?

 (…)  Wzmożone kontrole policyjne nie są w stanie wychwycić wszystkich "przestępców" drogowych, dlatego też niezbędna jest obywatelska czujność. Właśnie dzięki takiej obywatelskiej postawie, w Kamionce Wielkiej zatrzymano 30 października nietrzeźwego kierowcę.

Dwóch  młodych mieszkańców Kamionki Wielkiej zauważyło, że pewien mężczyzna wyjeżdżając z posesji ma problem z wycofaniem samochodu, co dało podejrzenie co do jego stanu trzeźwości. Ponieważ świadkowie nie zdążyli zatrzymać kierującego, postanowili za nim pojechać i jak najszybciej uniemożliwić mu kontynuowanie jazdy. Udało się im to po kilkuset metrach, dlatego nie doszło do nieszczęścia.

Gdy na miejscu pojawiła się policja okazało się, że kierujący ma ok 2 promili w wydychanym powietrzu, a do tego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto, prowadzony samochód był własnością mężczyzny, który kilka godzin wcześniej został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji, jako osoba poszukiwana, a z którym kierujący pił alkohol i kompan mając świadomość wypitego alkoholu przekazał kluczyki do auta nietrzeźwemu.

(…) Uważam, że w takim okresie wzmożonego ruchu drogowego, należy nagłaśniać i publicznie piętnować tego typu, skrajnie bezmyślne zachowania, ku przestrodze. Dlatego proszę o publikację powyższej informacji.

List publikujemy, bo choć to nie pierwszy taki przypadek, to nadal amatorów jazdy po pijaku nie brakuje. Jeden z nich nie dość, że wiózł swoje kilkuletnie dziecko, to zabił kobietę stojącą na przystanku. O dramacie pisaliśmy w publikacji Sprawca wypadku w Łabowej zabił matkę sześciorga dzieci. Miał we krwi 1,74 promila alkoholu

A Was stać na odebranie kluczyków pijanemu? Niezależnie czy to człowiek dla Was obcy czy znajomy? Czy zdecydowaliście się na powiadomienie policji, że ktoś pijany właśnie zasiadł za kółkiem?

ES [email protected] Fot.; ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)